Новости

Samsung Galaxy Note серијата ќе се врати во 2022

Samsung нема да лансира Galaxy Note серија во 2021, со овој предводник ќе се паузира годинава. Јужнокорејските медиуми ја пренесуваат...


Caviar ги позлати iPhone 12 Pro и Samsung Galaxy S21 Ultra

Познатите, славните и богатите обично сакаат да имаат нешто што никој друг го нема. Без оглед на цената. Руската компанија Caviar веќе...


Galaxy Z Fold 3 би можел да биде „спиритуален наследник“ на Note 20

Samsung Galaxy S21 Ultra пристигна со S Pen поддршка, но не изгледа како баш наследник на Galaxy Note серијата. Потоа се мислеше дека...


iPhone 13 серијата ќе биде со Wi-Fi 6E поддршка

Аналитичарите сметаат дека Apple ќе вгради Wi-Fi 6E конекција во iPhone 13 серијата, за која се уште не се знае кога ќе излезе. Samsung...


Новите OLED панели на Samsung Display се 16% поефикасни

OLED панелите на Samsung Display се одликуваат со висока енергетска ефикасност, кои овој пат ги имаме кај најскапиот S21 Ultra. Не само...


Кога доаѓаат Samsung Galaxy S21 моделите во Македонија?

По глобалниот Unpacked настан, компанијата Samsung Electronics на локалниот виртуелен настан ги претстави најновите водечки модели -...


Видео со Samsung Galaxy S21 Ultra и цените на сите модели

Samsung беше критикуван поради високите цени, но сепак неговите модели се неприкосновени во повеќе сегменти. Имаме поскапи и поевтини...


Samsung го претстави Galaxy S21 Ultra: епско искуство со паметни телефони

Samsung Electronics Co., Ltd. го претстави Galaxy S21 Ultra, водечки уред за 2021 година кој носи супериорно корисничко искуство што...


Претставени Samsung Galaxy S21 моделите со најмодерни камери во нов дизајн

Samsung Electronics Co., Ltd. денес ги претстави Galaxy S21 и Galaxy S21+ паметните телефони, најновите водечки уреди со нов дизајн,...


Сите Galaxy S21, S21+, S21 Ultra спецификации откриени

Спецификациите на новите Samsung смартфони се објавени од @evleak. Големината на дисплејот, меморијата, и батеријата на Galaxy S21 vs...


Samsung ќе понуди карбонски модул на камерата на Galaxy S21 Ultra

Samsung Galaxy S21 серијата ќе биде достапна во неколку бои за време на лансирањето: Phantom Violet и Phantom Black. Ќе има уште опции за...


Протекоа информации за црвен Galaxy S21 и син S21 Ultra

Samsung Unpacked 2021 го очекуваме за два дена, на кој ќе се открие Galaxy S21 серијата. Најновите слики пристигнуваат од Стив...


Samsung Galaxy S21 серија: Што да очекуваме од трите нови модели?

На 14 јануари, во 16:00 часот, Телефони.мк во живо ќе го следи настанот на Samsung Unpacked, на кој ќе биде презентирана Galaxy S21...


Колку ќе чини Samsung Galaxy S21 серијата во Европа, САД и Обединетото Кралство

Samsung наводно се спрема за поевтина Galaxy S21 серија во споредба со Galaxy S20 серијата, додека Galaxy S21 Ultra ќе биде поскап во...


FCC сертификат ја потврди S Pen поддршката кај Galaxy S21 Ultra

Директорот на Samsung Electronics ја потврди присутноста на S Pen, а сега и официјално излезе FCC сертификат за поддршка на S Pen кај...


Масивно протекување на рендери со Samsung Galaxy S21 и S21+

Масивно протекување на рендери со Samsung Galaxy S21 и S21+ Претстојната Samsung Galaxy S21 серија протече од Иван Блес и Роланд...


Веројатно е дека Samsung ќе го остави Galaxy S21 без полнач во кутијата

Јужнокорејскиот производител на смартфони, Samsung Electronics, многу беше веројатно дека нема да стави полнач во кутијата, во комплет со...


Три нови видеа од претстојните топ смартфони на Samsung!

Samsung следниот месец би можел да ја претстави новата генерација од најпопуларната серија на смартфони - Galaxy S. Неофицијално се...


Протече првата фотографија со Samsung Galaxy S21+ и S21 Ultra 5G!

Сликата е испратена до YouTuber Sakitech од анонимен извор што не сака да биде идентификуван, на кој се гледа како ќе изгледаат Galaxy...


Нема да го има Galaxy Note 21, а Galaxy Z Fold 3 ќе пристигне побрзо

Претходните години беа предвидливи предводниците на Samsung кога пристигнуваат, но сега е се разместено, со оглед на тоа што најновата...


Три Samsung Galaxy S21 смартфони доаѓаат на 14 јануари

Samsung Mobile забрзано ги обезбедува сите неопходни сертификати за новото трио на премиум Samsung Galaxy S21 кои најверојатно ќе бидат...