Новости

Galaxy Z Fold 4 ќе има подобрена телефото камера од S22 Ultra

Преклопната технологија се повеќе се подобрува со текот на годините, за која Samsung моментално е лидер на пазарот. Сега имаме гласини...


MediaTek би можел да биде вграден кај Galaxy S22 FE и S23 серијата

Наместо својот Exynos или Qualcomm Snapdragon процесори, Samsung сега би можел да вгради MediaTek процесори во Galaxy S23 моделите во...


Популарноста на Samsung Galaxy S22 Ultra сака да ја убие линијата на Galaxy Note

Samsung направи големи промени со Galaxy S22 серијата со тоа што ја отстрани премиум линијата на Note серијата, која беше препознатлива...


Galaxy A53 5G и Galaxy A33 5G: Феноменално мобилно искуство достапно за секого

Новата серија Galaxy A е најпопуларната категорија на паметни телефони Galaxy и води кон демократизација на најновите иновации на Galaxy....


Samsung Galaxy S22 Ultra тест за издржливост со JerryRigEverything

Samsung Galaxy S22 Ultra се тестира за издржливост на популарниот YouTube канал JerryRigEverything, предводен од Зак Нелсон. Најдобриот...


Samsung Galaxy S22 го надмина рекордот со 1 милион преднарачки

Galaxy S22 телефоните ќе бидат најпопуларни Samsung уреди што компанијата ги продава. Samsung го надминал рекордот во домашната земја, со...


Samsung Galaxy S22: Детално разгледување на боите на S22 серијата

Конечно пристигна новото Galaxy S22 семејство, кое толку многу го очекувавме неколку месеци. Претходно пишувавме за спецификациите за...


Новите Samsung Galaxy S22 и S22 + носат револуционерна камера за дневно и ноќно фотографирање

Креирајте, фотографирајте и споделувате ги најубавите моменти со помош на професионална камера базирана на вештачка интелигенција, која...


Samsung Galaxy S22 Ultra пристигнува со ултра брзо полнење

Samsung извршил големи надградби во полнењето на S22 серијата. Ultra моделот и Plus верзијата доаѓаат со 45W брзо полнење и 25W за...


Главно загревање пред претставувањето на Samsung Galaxy S22 Ultra

Броиме уште неколку минути пред официјално да излезе новата Galaxy S22 серија на Samsung. Samsung Galaxy S22 Ultra ќе биде најдобриот...


Неофицијално реални слики со Samsung Galaxy S22 Ultra 5G

Samsung ќе го претстави топ моделот Galaxy S22 Ultra, кој потсетува на Galaxy Note линијата. Во меѓувреме излегуваат реалистични слики од...


Новата Samsung Galaxy S22 серија изработена од стари рибарски мрежи и морска пластика

Се уште немаме официјална информација од Samsung, но се зборува дека новите телефони се направени од рибарски мрежи и морска пластика, со...


Samsung Galaxy S22 Ultra: Предвремено протечени слики со новиот телефон и новиот таблет

Samsung Galaxy S22 серијата пристигнува официјално утре, но сите ликстери се тркаат кој повеќе слики ќе објави предвреме од новата Tab S8...


Samsung Galaxy S22: Дата на објава и цени

Имаме уште 6 дена додека официјално да излезе Galaxy S22 серијата на 9 февруари. Дотогаш ви ги откриваме цените за кои што ликстерите...


Дали Galaxy S22 ќе биде со слот за microSD картичка?

Samsung го отстрани слотот за microSD картичка кај Galaxy S21 во 2021 година. Дали истото ќе го направи и со новите модели Galaxy S22,...


Убав фамилијарен портрет со новата Samsung Galaxy S22 серија

Samsung Galaxy S22 серијата е речиси целосно разоткриена, пред официјално настанот да биде одржан и формално да бидат откриени...


Samsung Galaxy S22: Воочете ја разликата во големините меѓу екраните

Претстојниот предводник Samsung Galaxy S22 излегува наскоро следниот месец, но веќе се откриени речиси сите информации за него....


Samsung Galaxy S22: Протекоа европските цени за цела серија

Samsung дефинитивно ќе го направи Galaxy S22 Ultra - наследник на Galaxy Note 20. Додека да излезе новата S22 серија на 9 февруари,...


Samsung Unpacked 2022: Кога да го гледате Galaxy S22 евентот во живо

После неколку месеци гласини, Samsung го официјализираше големиот Unpacked настан за 2022 година и веќе започна со резервации за Galaxy...


Предлог концепт дизајн за идниот Samsung Galaxy S23 Ultra

Експертите веќе го скицираат следниот Samsung Galaxy S23 Ultra смартфон, иако се уште не е излезен Samsung Galaxy S22 Ultra, кој треба да...


Samsung Galaxy S22+: Протекоа нови рендери, кои се клучните спецификации

Рендери со Samsung Galaxy S22+ се објавени од 91Mobiles и ликстерот Ишан Агарвал. S22+ се одликува со дупка на екранот за селфи камерата...