Новости

Што очекуваме од камерата на Samsung Galaxy S23

Претходната година со Galaxy S22 Ultra, Samsung го подобри фотографирањето на места со слаба осветленост. Со S23 серијата, Samsung...


Оскаровецот Чарли Кофман снимал краток филм со Samsung Galaxy S22 Ultra

Samsung направи големи промени со камерата на своите телефони, а нивниот квалитет сега сака да го докаже со Galaxy S22 Ultra, кој излезе...


Samsung Galaxy Z Fold 5 ќе излезе со вграден S Pen

Во екот на вести за следниот Samsung Galaxy S23, излегоа информации и за Galaxy Z Flip 5 и Galaxy Z Fold 5. Според најновите протечени и...


Ноќното фотографирање со Galaxy S23 Ultra ќе биде на друг левел

Ice Universe на Twitter објави дека ноќното фотографирање со најдобриот Galaxy S Ultra уред, ќе биде на повисоко ниво, односно...


Galaxy S23 Ultra рендери демонстрираат висок екран

Galaxy S22 Ultra е неверојатен телефон со прекрасен заоблен екран, кој што изгледа одлично. Samsung би можел да го опреми S23 Ultra со...


Galaxy S24 ќе добие тотално нов дизајн, Samsung го зеде дизајнерот од Mercedes-Benz!

Samsung направи чекор напред во дизајнот на своите телефони, со оглед на тоа што го вработи Хуберт Х. Ли, претходниот Шеф за дизајн во...


Камерата на Galaxy S23 Ultra ја демонстрира силата против Pixel 7 Pro

Ice Universe објавил слики со цел да демонстрира колку подобра е сликата со Galaxy S23 Ultra, во споредба со Galaxy S22 Ultra и најновиот...


Samsung Galaxy S23 Ultra: Првите примероци со камерата од 200MP

Apple и Google конечно ја прифатија повисоката резолуција на камерите, а Samsung се очекува да ги надмине своите ривали со сензор од...


Galaxy S23 Ultra: Бенчмарк резултатите укажуваат на неверојатни перформанси

Samsung Galaxy S23 семејството наводно ќе биде со Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 процесор. Galaxy S23 во меѓувреме се појави на Geekbench со...


Samsung регистрирал сензор за камера од 450MP

Сензорот Samsung 200MP ISOCELL HP1 за камера се очекува да дебитира со идните модели на смартфони, додека компанијата регистрирала и...


Samsung Galaxy Z Fold 4 пристигнува со нова боја со лимитиран број

За време на Samsung Unpacked настанот ќе бидат презентирани Galaxy Z Fold 4 и Z Flip 4 5G. Fold 4 се открива дека ќе пристигне во...


Samsung и Google го промовираат нивното хардверско-софтверско партнерство со нова реклама

Samsung и Google отвориле партнерстки веб сајт, кликнете овде за да отворите.Таму може да ги разгледате Galaxy S22 Ultra и Galaxy Z Fold...


Samsung со Netflix снимија краток филм инспириран од хит серијата Stranger Things со Galaxy S22Ultra

Samsung со Netflix снимија краток филм инспириран од хит серијата Stranger Things со Galaxy S22 Ultra


Galaxy Z Fold 4 ќе има подобрена телефото камера од S22 Ultra

Преклопната технологија се повеќе се подобрува со текот на годините, за која Samsung моментално е лидер на пазарот. Сега имаме гласини...


Популарноста на Samsung Galaxy S22 Ultra сака да ја убие линијата на Galaxy Note

Samsung направи големи промени со Galaxy S22 серијата со тоа што ја отстрани премиум линијата на Note серијата, која беше препознатлива...


Samsung Galaxy S22 Ultra тест за издржливост со JerryRigEverything

Samsung Galaxy S22 Ultra се тестира за издржливост на популарниот YouTube канал JerryRigEverything, предводен од Зак Нелсон. Најдобриот...


Samsung Galaxy S22: Детално разгледување на боите на S22 серијата

Конечно пристигна новото Galaxy S22 семејство, кое толку многу го очекувавме неколку месеци. Претходно пишувавме за спецификациите за...


Новите Samsung Galaxy S22 и S22 + носат револуционерна камера за дневно и ноќно фотографирање

Креирајте, фотографирајте и споделувате ги најубавите моменти со помош на професионална камера базирана на вештачка интелигенција, која...


Samsung Galaxy S22 Ultra пристигнува со ултра брзо полнење

Samsung извршил големи надградби во полнењето на S22 серијата. Ultra моделот и Plus верзијата доаѓаат со 45W брзо полнење и 25W за...


Главно загревање пред претставувањето на Samsung Galaxy S22 Ultra

Броиме уште неколку минути пред официјално да излезе новата Galaxy S22 серија на Samsung. Samsung Galaxy S22 Ultra ќе биде најдобриот...


Неофицијално реални слики со Samsung Galaxy S22 Ultra 5G

Samsung ќе го претстави топ моделот Galaxy S22 Ultra, кој потсетува на Galaxy Note линијата. Во меѓувреме излегуваат реалистични слики од...