Новости

Galaxy Z Fold 4 ќе има подобрена телефото камера од S22 Ultra

Преклопната технологија се повеќе се подобрува со текот на годините, за која Samsung моментално е лидер на пазарот. Сега имаме гласини...


MediaTek би можел да биде вграден кај Galaxy S22 FE и S23 серијата

Наместо својот Exynos или Qualcomm Snapdragon процесори, Samsung сега би можел да вгради MediaTek процесори во Galaxy S23 моделите во...


Популарноста на Samsung Galaxy S22 Ultra сака да ја убие линијата на Galaxy Note

Samsung направи големи промени со Galaxy S22 серијата со тоа што ја отстрани премиум линијата на Note серијата, која беше препознатлива...


Samsung Galaxy S22 Ultra тест за издржливост со JerryRigEverything

Samsung Galaxy S22 Ultra се тестира за издржливост на популарниот YouTube канал JerryRigEverything, предводен од Зак Нелсон. Најдобриот...


Samsung Galaxy S22: Детално разгледување на боите на S22 серијата

Конечно пристигна новото Galaxy S22 семејство, кое толку многу го очекувавме неколку месеци. Претходно пишувавме за спецификациите за...


Новите Samsung Galaxy S22 и S22 + носат револуционерна камера за дневно и ноќно фотографирање

Креирајте, фотографирајте и споделувате ги најубавите моменти со помош на професионална камера базирана на вештачка интелигенција, која...


Samsung Galaxy S22 Ultra пристигнува со ултра брзо полнење

Samsung извршил големи надградби во полнењето на S22 серијата. Ultra моделот и Plus верзијата доаѓаат со 45W брзо полнење и 25W за...


Главно загревање пред претставувањето на Samsung Galaxy S22 Ultra

Броиме уште неколку минути пред официјално да излезе новата Galaxy S22 серија на Samsung. Samsung Galaxy S22 Ultra ќе биде најдобриот...


Неофицијално реални слики со Samsung Galaxy S22 Ultra 5G

Samsung ќе го претстави топ моделот Galaxy S22 Ultra, кој потсетува на Galaxy Note линијата. Во меѓувреме излегуваат реалистични слики од...


Новата Samsung Galaxy S22 серија изработена од стари рибарски мрежи и морска пластика

Се уште немаме официјална информација од Samsung, но се зборува дека новите телефони се направени од рибарски мрежи и морска пластика, со...


Samsung Galaxy S22: Дата на објава и цени

Имаме уште 6 дена додека официјално да излезе Galaxy S22 серијата на 9 февруари. Дотогаш ви ги откриваме цените за кои што ликстерите...


Убав фамилијарен портрет со новата Samsung Galaxy S22 серија

Samsung Galaxy S22 серијата е речиси целосно разоткриена, пред официјално настанот да биде одржан и формално да бидат откриени...


Samsung Galaxy S22: Воочете ја разликата во големините меѓу екраните

Претстојниот предводник Samsung Galaxy S22 излегува наскоро следниот месец, но веќе се откриени речиси сите информации за него....


Samsung Galaxy S22: Протекоа европските цени за цела серија

Samsung дефинитивно ќе го направи Galaxy S22 Ultra - наследник на Galaxy Note 20. Додека да излезе новата S22 серија на 9 февруари,...


Samsung Unpacked 2022: Кога да го гледате Galaxy S22 евентот во живо

После неколку месеци гласини, Samsung го официјализираше големиот Unpacked настан за 2022 година и веќе започна со резервации за Galaxy...


Предлог концепт дизајн за идниот Samsung Galaxy S23 Ultra

Експертите веќе го скицираат следниот Samsung Galaxy S23 Ultra смартфон, иако се уште не е излезен Samsung Galaxy S22 Ultra, кој треба да...


Samsung Galaxy S22 Ultra ќе покаже поголема брзина со S Pen!?

Samsung Galaxy S22 Ultra ќе понуди неверојатно искуство со пишувањето, така што ќе биде колку што е можно природно, открива YouTube-рот...


Samsung Galaxy S22 Ultra изгледа неверојатно на новите рендери

Веќе имаме видено неколку рендери со Samsung Galaxy S22 Ultra, во слики и во видеа од сите страни и ги знаеме и речиси сите спецификации,...


Нови Samsung Galaxy S22 рендери со симетрични рамки

Galaxy S22 фамилијата е фокусирана на најголемиот и најимпресивниот член на следното трио на Samsung од високата класа. S22 Ultra 5G...


Samsung Galaxy S22 Ultra: Главната камера ќе фаќа макро кадри

Galaxy S22 Ultra би можел да ја има истата резолуција како претходникот, но сепак да биде најдобрата смартфон камера досега. Наводно...


Визуелизирање со реалистични рендери од Galaxy S22 Ultra Burnham Green

Следниот најдобар предводник на Samsung ќе биде Galaxy S22 Ultra, кој најверојатно ќе го има и во зелена боја со број #27423a. Со цел да...