Новости

Добредојде за новото семејство на Samsung Galaxy S23!

Samsung Galaxy Unpacked моментално се одржува во Сан Франциско, а Телефони.мк и медиумите од цел свет го следат во живо. Samsung...


Што очекуваме од камерата на Samsung Galaxy S23

Претходната година со Galaxy S22 Ultra, Samsung го подобри фотографирањето на места со слаба осветленост. Со S23 серијата, Samsung...


Реални слики со Galaxy S23 со кремова боја, S23 Ultra со зелена боја

Galaxy Unpacked 2023 евентот конечно го дочекавме. Вечер Samsung официјално ќе ја презентира премиум Galaxy S23 серијата. Веќе ги знаеме...


Galaxy S23, Galaxy S23+ постери се објавени, со акцент на фотографијата

Имаме уште два дена до 1 февруари за Samsung Unpacked евенетот. Постерите на Samsung за Galaxy S23 преднарачки се веќе објавени....


Sammy Galaxy S23 Ultra: Објавени се оригинални футроли со неколку бои

Оригинални футроли веќе се објавени за Galaxy S23 серијата од германската веб страница WinFuture. Разгледајте ги футролите за Samsung...


Samsung Galaxy S23 серијата со најава во 3D проекција

Samsung Unpacked евентот полека се приближува. Samsung Italia објави реклама со 3D проекција-најава на Galaxy S23 серијата. На 1 февруари...


Објавени оригинал футроли за Galaxy S23 линијата

Престојната Samsung Galaxy S23 серија официјално излегува на 1 февруари. Веќе ги знаеме сите спецификации. Роланд Квант на Twitter...


Samsung Galaxy S23: Протекоа цените за европски пазар

Лансирањето на Samsung Galaxy S23 е само за една недела, за кого веќе речиси сите спецификации се познати неофицијално. Според новиот...


Samsung Galaxy S23 серијата објавена со постери за преднарачка

Иван Блес ги објави првите промотивни постери на Twitter за преднарачка на Samsung Galaxy S23. Новиот предводник ќе биде презентиран од...


Night Mode примероци од камерата на Samsung Galaxy S23 Ultra

Samsung Galaxy S Ultra моделите се најинтересни со нивниот систем во камерата и нивната способност. Следниот Galaxy S23 Ultra ќе има...


Samsung со видео го промовира Space Zoom и Night Mode за Galaxy S23 Ultra

Samsung Galaxy S23 Ultra ќе биде со неверојатна камера со главен сензор од 200MP, заедно со 12MP ултра-широка камера, 10MP телефото...


Galaxy S23 Ultra ќе биде со две задни телефото камери од 3x и 10x оптички зум

Со примарниот сензор на Galaxy S23 Ultra од 200MP, очекуваме и еден пар на телефото камери од 10MP. Едната телефото камера ќе биде со 3x...


Оскаровецот Чарли Кофман снимал краток филм со Samsung Galaxy S22 Ultra

Samsung направи големи промени со камерата на своите телефони, а нивниот квалитет сега сака да го докаже со Galaxy S22 Ultra, кој излезе...


Објавени оригинал футроли со Samsung Galaxy S23 Ultra

Samsung се спрема да ја лансира новата серија за 2023 година - Samsung Galaxy S23, на 1 февруари. Дотогаш веќе неофицијално ги знаеме...


Samsung би можел да ја зголеми цената на еден од Galaxy S23 моделите

Samsung го потврди настанот за 1 февруари, на кој што ќе ја открие новата Galaxy S23 серија. Извештаите тврдат дека Samsung би можел да...


Samsung Galaxy S23 Plus ќе биде последен од Galaxy S Plus предводниците!?

Од неофицијални информатори, Samsung би можел да го отфрли Galaxy S24 Plus следната година. Едноставно производителот по таа логика смета...


Samsung Galaxy Z Fold 5 ќе излезе со вграден S Pen

Во екот на вести за следниот Samsung Galaxy S23, излегоа информации и за Galaxy Z Flip 5 и Galaxy Z Fold 5. Според најновите протечени и...


Уште една слика со цела серија на Samsung Galaxy S23

Уште една слика протече на Twitter со сите три модели во црна боја. Веруваме дека на 1 февруари, 2023 година, ќе бидат откриени иновации...


Samsung Galaxy S23 Ultra: Спремни ли сте за „mooore“ камера

„Mooore“ (повеќе) стои на слоганот на новата серија на Samsung, кај која што се става акцент на камерата. На сите тизери што излегоа, има...


Samsung Galaxy S23 Unpacked евентот официјално се одржува на 1 февруари

Времето кога Samsung ќе ги претстави новите телефони пристигна. Новиот Samsung Galaxy S23 официјално излегува, за кого официјално е...


Резервациите со преднарачки за Samsung Galaxy S23 се пуштени!

Samsung ги отвори преднарачките за Galaxy S23, Galaxy S23 Plus, и Galaxy S23 Ultra со Samsung Store попуст од $50-$100. Телефоните...