Новости

Ова е најпродаваниот телефон на светот во првата половина на 2023

Samsung доминира на пазарот на смартфони и секоја година се надминува себеси. Меѓутоа, во првата половина на 2023, Apple продавал повеќе...


Првите слики објавени со Galaxy S23 FE, кодното име и безжичното полнење

Samsung пред неколку дена регистрирал Galaxy S23 FE иминентен уред, а сега се чита дека новиот телефон ќе биде со кодно име SM-S711U,...


Како да направите screen mirror со Samsung Galaxy на Chromecast уред

Во оваа ера мора да се најде едноставен начин за пренос на она што го гледаме на екранот, „огледало на дисплејот“. Секој што има Samsung...


Galaxy S24 Ultra ќе изврши мала промена во задната камера

Твит од Twitter ликстерот Ice Universe открива дека сензорите за слики кај следниот модел Galaxy S24 Ultra ќе биде со главен сензор...


Samsung Galaxy S23 нема да чека долго време за Android 14 beta

Samsung е најдобар за надградба на Android. Google Pixel телефоните се први секогаш за најновите Android верзии, а телефоните на Samsung...


Apple спрема промени во екранот кај iPhone 16 за да му конкурира на Samsung

iPhone 16 серијата пристигнува за 3 месеци, а во меѓувреме се појавија гласини какви промени Apple ќе имплементира во новите модели. За...


Xiaomi го пушта 13 Ultra надвор од границите на Кина, доаѓа во Европа

Xiaomi 13 Ultra пристигнува и на европскиот пазар, чија цената ќе биде за 100 евра повисока од Samsung Galaxy S23 Ultra. После успехот на...


Samsung Galaxy S23 Ultra добива нов 2x Portrait режим

Samsung постојано прави подобрувања кај својата најнова предводничка линија, досега изврши поправка на HDR прашањата и верува нови алатки...


Samsung доминантен снабдувач за телефони за глобалниот пазар во Q1

Според анализите на Canalys, Samsung го врати своето прво место на глобалната сцена како врвен продавач на смартфони за време на првото...


Samsung Galaxy S23 и S22 5G: Брзината на новиот X70 модем

Новата Galaxy S23 серија со 5G модем се анализира во брзината со Speedtest - Ookla. Дали новиот X70 модем ги има предностите во реалноста...


Samsung ги претставува најновите производи, услуги и иновации на Galaxy на MWC 2023 година

На посетителите ќе им биде понудено извонредно искуство со новата серија Samsung Galaxy S23 и нејзиниот екосистем на поврзани производи и...


Само вашите раце се потребни за да ја извадите батеријата на Galaxy S23 Ultra

Поправката на смартфоните може да ве чини и да биде комплицирана, па затоа многумина се одлучуваат да го сменат уредот, отколку да...


Galaxy S23 серијата е врвното трио предводено од моќниот S23 Ultra

Galaxy S23 Ultra ги има истите спецификации како и другаите, па дури и нешто повеќе. Galaxy S23 Ultra го има најдоброто од Note и S...


Samsung урива рекорди со преднарачки на Galaxy S23 Ultra

Samsung Galaxy S23 е оптимистичка појава за сите корисници, гласи констатацијата што произлегува од резултатите од претпродажбата....


Samsung Galaxy S23 Ultra BMW M Edition е најбрзиот Galaxy телефон

BMW и Samsung работеле заедно на специјалниот M Edition Galaxy S23 Ultra телефон, во чест на BMW M3 E30 моделот. Се разбира, телефонот е...


Samsung Galaxy S23 Ultra под филмската палка на Ридли Скот за снимање на филм

Samsung Galaxy S23 Ultra во рацете на популарниот режисер Ридли Скот, му послужил за снимање на новиот филм Behold. Се разбира, тоа се...


Доаѓањето на најсјајната ѕвезда од Galaxy серијата одбележано со спектакуларен настан

Скопје , 8. февруари 2023. По глобалната премиера, серијата Galaxy S23 и официјално беше претставена во Северна Македонија. По повод...


Спецификации и цени за сите модели од Samsung Galaxy S23 семејството

Sasmsung Galaxy S23 серијата е веќе достапна за преднарачка, а доставата започнува од 17 февруари. Цените за преднарачка изнесуваат...


Samsung Galaxy S23 Ultra е најсјајната ѕвезда во Галаксијата на Samsung

Новата S23 се состои од Samsung Galaxy S23, Samsung Galaxy S23+ и Samsung Galaxy S23 Ultra. Ultra е најголемиот и најмоќниот уред, а...


Samsung ја претстави серијата на паметни телефони Galaxy S23 за врвно искуство на денешницата

​Најнапредна камера, гејминг перформанси од следната генерација и еколошки напреден дизајн на моделот Galaxy S23 Ultra комбинирани во...


Добредојде за новото семејство на Samsung Galaxy S23!

Samsung Galaxy Unpacked моментално се одржува во Сан Франциско, а Телефони.мк и медиумите од цел свет го следат во живо. Samsung...