Новости

Samsung Galaxy Tab S9 Ultra: Спецификации за новиот премиум таблет

Samsung планира да лансира уште еден Ultra уред оваа година, но нема да биде смартфон, туку таблет. Спецификациите за новиот модел Galaxy...


Samsung Galaxy Tab S8 поставува нови стандарди: најголем, најхрабар и најразновиден Galaxy таблет

Samsung Galaxy Tab S8 поставува нови стандарди: најголем, најхрабар и најразновиден Galaxy таблет досега


Samsung Galaxy Tab S8: Официјално распакување од кутијата

Од додатоците, „Galaxy Tab S8“, „Tab S8 +“ и „Tab S8 Ultra“ доаѓаат со „S Pen“, кое е вклучено во пакетот, како и голем број на заштитни...


Samsung Galaxy Tab S8: Какви спецификации се очекуваат

Samsung Galaxy Tab S8 ќе биде откриен официјално утре во 16:00 часот. Сите три модели на таблети ќе бидат со 4nm чип, Qualcomm Snapdragon...


Промо слики и цени протекоа за Tab S8 Ultra и неговите браќа

Samsung ќе ја претстави претстојната Galaxy Tab S8 серија на 9 февруари, на својот Unpacked настан, заедно со Galaxy S22 серијата. Во...


Samsung Galaxy Tab S8 серијата протече со брилијантен дизајн, без полнач

Samsung Galaxy Tab S8 и Galaxy Tab S8 Ultra ќе бидат топ модели на таблети, кои излегуваат наскоро, следниот месец. S Pen-таблетите ќе...


Samsung Galaxy Tab S8 Ultra: Протекоа нови слики со нов засек

На Samsung Unpacked 2022 евентот излегува новата Galaxy S22 серија и Tab S8 серија. Предвремено излегуваат слики со Galaxy Tab S8 Ultra...


Samsung Unpacked 2022: Кога да го гледате Galaxy S22 евентот во живо

После неколку месеци гласини, Samsung го официјализираше големиот Unpacked настан за 2022 година и веќе започна со резервации за Galaxy...


Samsung Galaxy Tab S8 Ultra 5G ќе го победи iPad Pro со цената

Она што најмногу ги интересира корисниците пред да излезе одреден модел на уред, е неговата цена. Се разбира, цената оди рамо до рамо со...


Што да очекуваме од Samsung Galaxy Tab S8 и S8 Ultra

Премиум таблетот на Samsung ќе пристигне во три верзии: Galaxy Tab S8, Tab S8+, и Galaxy Tab S8 Ultra. Samsung претходно ги откри...


Samsung Galaxy Tab S8 пристигнува во 3 верзии со LCD и OLED екран

Samsung Galaxy Tab S7 е еден од најпопуларните таблети и еден од најголемите конкуренти на iPad на пазарот. Јужнокорејската компанија...


Samsung Galaxy Tab S8 Ultra ќе биде најмоќен од Tab S8 семејството

Galaxy Tab Tab S8+ ќе биде со 12.4-инчен дисплеј, додека Tab S8 ќе биде 11-инчи, додека Galaxy Tab S8 Ultra ќе биде со 14.6-инчен OLED...