Новости

Galaxy AI на Samsung доаѓа на Galaxy S23, преклопни уреди и таблети од следниот месец

Опциите на Galaxy AI веќе од крајот на следиот месец ќе бидат достапни и за корисниците на Samsung уредите од Ѕ23 серијата, како и за...


5 Совети за зголемување на продуктивноста во учењето со Galaxy Tab S9

Студентскиот живот е забавен, но интензивен. Тој прави рамнотежа помеѓу училишната работа, социјалните планови и воннаставните...


Samsung Galaxy Z Flip5, Fold5, сериите Galaxy Watch6 и Galaxy Tab S9 отсега достапни и во Македонија

Samsung Galaxy Z Flip5, Galaxy Z Fold5, сериите Galaxy Watch6 и Galaxy Tab S9 отсега достапни и во Македонија


Samsung Galaxy Tab S9 FE и Tab S9 FE+: Инфо за цената и меморијата

Samsung ќе ги претстави новите Fan Edition таблети оваа есен, Tab S9 FE, и Tab S9 FE+, а заедно со нив и Galaxy S23 FE. Се очекува да има...


Samsung лансира One UI 5.1.1 beta 3 за одредени Galaxy уреди

Samsung ја објавил најновата бета верзија за неговиот интерфејс, дизајниран за смартфони и таблети со големи екрани. One UI 5.1.1. е...


Samsung Galaxy Tab S9 поставува нов стандард и нуди врвно Galaxy искуство на таблет

Патот од идеја до реализација е краток со серијата Galaxy Tab S9 која нуди живописен екран, унапредени перформанси, оригинално S Pen...


Кликни тука за да го гледаме заедно Samsung Unpacked 2023

Среќен ви Unpacked ден, имаме уште само 3 часа до официјалното претставување на новите преклопни модели Samsung Galaxy Z Fold 5 и Galaxy...


ТМ Роу открива некои детали за следните флексибилни телефони

Остана уште една недела до претставувањето на новите Samsung уреди, при што најголемото внимание е насочено кон новите генерации на...


Samsung Galaxy Tab S9 FE: Протекоа нови слики

Samsung во насловите, сега е време да го погледнете Samsung Galaxy Tab S9 FE. За прв пат, следниот FE (Fan Edition) таблет доаѓа во две...


Samsung Galaxy Tab S9 FE+: Објавени се првите слики и првото видео

Samsung Galaxy Tab S9 FE+ пристигнува наскоро на Samsung Unpacked настанот заедно со двата други модела Tab S9 FE и Tab S9 FE+. Unpacked...


Објавен рендер со Galaxy Z Flip 5

Samsung ќе го одржи својот следен Unpacked евент на 26 јули, кога ќе ги претстави новите модели на Galaxy Watch 6, Galaxy Watch 6...


Samsung официјално го објави Unpacked настанот со Galaxy Fold 5

Samsung официјално потврдува дека неговиот следен Unpacked настан ќе се одржу во Јужна Кореја на 26 јули. Имињата на новите производи не...


Samsung Galaxy Tab S9: Какви спецификации се прогнозираат

Се уште се претпоставува што Samsung планира да открие на огромниот Unpacked евент. Galaxy Tab S9 ќе биде една од главните ѕвезди на...


Познато е се што Samsung планира да го претстави на Unpacked во Сеул

Samsung официјално на почетокот на август ја претставуваше Galaxy Note серијата, но со излегувањето на новата Z серија на преклопна...


Следниот 14.6-инчен премиум Samsung таблет доби сертификат за САД

Samsung Galaxy Tab S9 Ultra тукушто доби сертификат од FCC. Таблетот го очекуваме да биде официјално објавен заедно со Galaxy Tab S9+ и...


Galaxy S23 FE нема да биде единствениот FE производ на Samsung

Од Samsung годинава се очекува да ги лансира Galaxy S23 FE и Tab S9 FE. Веќе има дојава дека батеријата на Galaxy S23 FE е сертифицирана...


Samsung потврдува нов Unpacked настан, не открива дали е за Z Fold 5 и Z Flip 5

SAMSUNG Galaxy Z Flip 5 И Z Fold 5 во претходните години секогаш беа лансирани на почетокот во август. Зборуваме за Z Flip 4, Z Fold 4, Z...


Рендери со Samsung Galaxy Tab S9 Ultra во видео со 360 степени

Samsung Galaxy Tab S9 Ultra , заедно со Galaxy Tab S9, и Galaxy Tab S9+, се очекува да бидат откриени на следниот Unpacked евент на...


Samsung ќе подрани годинава со преклопните смартфони

Samsung е лидер на пазарот на смартфони со преклопни екрани. Јужнокорејската компанија планира да ги претстави следните Z Fold и Z Flip,...


Samsung Galaxy Tab S9 Ultra ќе биде со нов процесор и S Pen

Samsung во втората половина ќе го лансира новото семејство на Galaxy Tab S9. Tab S9 Ultra со изгледот ќе биде сличен како неговиот...


Samsung Galaxy Tab S9+ изгледа одлично на новите рендери

Samsung Galaxy Tab S8, Tab S8+, и Tab S8 Ultra се најдобрите Android таблети што може да ги купите во 2023 година. За неколку месеци од...