Новости

5 Совети за зголемување на продуктивноста во учењето со Galaxy Tab S9

Студентскиот живот е забавен, но интензивен. Тој прави рамнотежа помеѓу училишната работа, социјалните планови и воннаставните...


Samsung Galaxy Tab S9 поставува нов стандард и нуди врвно Galaxy искуство на таблет

Патот од идеја до реализација е краток со серијата Galaxy Tab S9 која нуди живописен екран, унапредени перформанси, оригинално S Pen...


Објавен рендер со Galaxy Z Flip 5

Samsung ќе го одржи својот следен Unpacked евент на 26 јули, кога ќе ги претстави новите модели на Galaxy Watch 6, Galaxy Watch 6...


Samsung Galaxy Tab S9: Какви спецификации се прогнозираат

Се уште се претпоставува што Samsung планира да открие на огромниот Unpacked евент. Galaxy Tab S9 ќе биде една од главните ѕвезди на...


Познато е се што Samsung планира да го претстави на Unpacked во Сеул

Samsung официјално на почетокот на август ја претставуваше Galaxy Note серијата, но со излегувањето на новата Z серија на преклопна...


Следниот 14.6-инчен премиум Samsung таблет доби сертификат за САД

Samsung Galaxy Tab S9 Ultra тукушто доби сертификат од FCC. Таблетот го очекуваме да биде официјално објавен заедно со Galaxy Tab S9+ и...


Samsung потврдува нов Unpacked настан, не открива дали е за Z Fold 5 и Z Flip 5

SAMSUNG Galaxy Z Flip 5 И Z Fold 5 во претходните години секогаш беа лансирани на почетокот во август. Зборуваме за Z Flip 4, Z Fold 4, Z...


Рендери со Samsung Galaxy Tab S9 Ultra во видео со 360 степени

Samsung Galaxy Tab S9 Ultra , заедно со Galaxy Tab S9, и Galaxy Tab S9+, се очекува да бидат откриени на следниот Unpacked евент на...


Samsung Galaxy Tab S9 Ultra ќе биде со нов процесор и S Pen

Samsung во втората половина ќе го лансира новото семејство на Galaxy Tab S9. Tab S9 Ultra со изгледот ќе биде сличен како неговиот...


Samsung Galaxy Tab S9 Ultra: Спецификации за новиот премиум таблет

Samsung планира да лансира уште еден Ultra уред оваа година, но нема да биде смартфон, туку таблет. Спецификациите за новиот модел Galaxy...