Новости

Samsung Galaxy Watch 6 семејството со добри спецификации на батеријата

Samsung ќе лансира Galaxy Watch 6 и Watch 6 Classic смартчасовници годинава, за кои веќе имаме и детали за батеријата. Има малко...


Samsung го претстави развојот на SmartThings и воведува нови кориснички искуства на SDC22

Samsung Electronics оваа недела во Сан Франциско ја одржа својата годишна конференција за програмери на Samsung (SDC), соединувајќи ги...


Samsung Galaxy A53 5G – Вашиот идеален партнер за овогодинешното летување

Лето. Она време во годината кога се буди желбата за патување, за истражување на нови дестинации и откривање на неоткриените природни...


Samsung овозможува преземање на Google Assistant до летото кај Galaxy Watch 4

Samsung објави дека Google Assistant ќе стане достапен кај Galaxy Watch 4 за време на летниот период. Galaxy Watch 4 и Watch 4 Classic...


Samsung Galaxy Watch 5 доаѓа со поголема батерија од Apple Watch 7

Samsung Galaxy Watch 5 годинава би требало да пристигне во големина од 40 и 44мм и батерија со капацитет од 397mAh. Минатите модели на...


Новата линија на уреди на Samsung за 2022 година дизајнирана за иновативно персонализирано искуство

Производите на Samsung за 2022 година ги нудат најновите технологии, карактеристики и дизајн за редефинирано искуство на повеќе поврзани...


Протекоа скриншот слики со Wear OS 3

Google веќе по втор пат ни го демонстрира интерфејсот на Wear OS 3. Samsung Galaxy Watch 4 и Galaxy Watch 4 Classic се со Wear OS 3....


Pixel Watch ќе пристигне пролетта 2022, без рамки и со Fitbit елементи

Google конечно ќе го лансира својот смартачасовник, најверојатно на пролет, следната година. Најверојатно ќе се нарекува Google Pixel...


Зголемена побарувачката за Samsung Watch, полека се приближува кон тронот

Во третото тримесечје на 2021 година се забележани големи промени што укажуваат и на одредени трендови што можеме да ги очекуваме во...


Samsung освои 43 награди на доделувањето на CES 2022 Innovation Awards

Компанијата Samsung Electronics објави дека дури 43 производи и услуги на компанијата освоиле различни награди на CES® 2022 Innovation...


Samsung на SDC21 конференцијата презентираше решенија за нова ера на мрежно искуство

Програмерите, креативците и дизајнерите истражуваа нови начини за развој на растечките екосистеми на Samsung. Компанијата Samsung...


Samsung ја претстави Galaxy Z Flip 3 Bespoke Edition со 49 комбинации на бои?!

Samsung само што ја претстави новата едиција Galaxy Z Flip 3 Bespoke Edition, која ви овозможува да комбинирате бои за преклопниот...


Samsung лансираше нова линија на ремени за Galaxy Watch 4 со моден дизајнер

Samsung објави нов склучен договор со модниот дизајнер Сами Миро за лансирањето на лимитирана верзија на Galaxy Watch 4 со еколошки...


Samsung Galaxy Z Fold 3 со цврст IPX8 дизајн и легендарниот S Pen

Samsung традиционално во август ја претставуваше новата Note серија, но овој пат беше заменета од Fold и Flip серијата на преклопни...


Ново доживување со користење на паметните часовници Galaxy Watch4 и Galaxy Watch4 Classic

Компанијата Samsung Electronics ги претстави новите модели на часовници, Galaxy Watch4 и Galaxy Watch4 Classic и со тоа започна нова ера...


Samsung Galaxy Z Fold 3 Unpacked: Кои уреди да ги очекуваме

Доаѓа моментот на преклопниот Zen телефон! После неколку недели шпекулации, конечно го дочекавме моментот кога Samsung ќе го спроведе...


Одбројуваме неколку часа до Samsung Unpacked 2021!

За 4 часа Samsung го почнува официјално Unpacked настанот и ќе ги презентира Galaxy Z Flip 3, Galaxy Z Fold 3, Galaxy Buds, Galaxy Watch...


Samsung отвори страница за резервации за Galaxy Z Fold 3

Уште сега непосредно пред 11 август, за Samsung Unpacked евентот, компанијата отвори веб страница за да им овозможи на корисниците да...


Samsung Galaxy Watch 4 и Watch 4 Classic тизери објавени на Twitter

Објавени се нови тизери за Samsung Galaxy Watch 4 и Watch 4 Classic на Twitter, кои може да ги погледнете на овој линк. На видеата можеме...


Нема да го има Galaxy S21 FE 5G на следниот Samsung Unpacked евент

Samsung Galaxy S21 FE наводно се одложува за последната четвртина на годината. На следниот Unpacked евент, Samsung ќе ги спреми Galaxy Z...


Финалните цени на Samsung Galaxy Watch 4, Watch 4 Classic, и Galaxy Buds 2

Се уште имаме уште неколку недели до Galaxy Unpacked евентот, двата преклопни смартфона на Samsung, двата смартчасовника со Wear OS, еден...