Новости

Samsung Galaxy Watch 6 семејството со добри спецификации на батеријата

Samsung ќе лансира Galaxy Watch 6 и Watch 6 Classic смартчасовници годинава, за кои веќе имаме и детали за батеријата. Има малко...


Xiaomi ќе лансира смартчасовник со WearOS оперативен систем

Xiaomi го објави новиот смартчасовник неделава на MWC (Mobile World Congress) - Watch S1 Pro. S1 Pro функционира со MIUI Watch оперативен...


Samsung спрема надградба на батеријата кај Galaxy Watch 6

Samsung наводно планира да ги лансира Galaxy Watch 6 и Watch 6 Pro на крајот на следното лето, со неколку надградби во однос на нивните...


Samsung ги претставува најновите производи, услуги и иновации на Galaxy на MWC 2023 година

На посетителите ќе им биде понудено извонредно искуство со новата серија Samsung Galaxy S23 и нејзиниот екосистем на поврзани производи и...


Samsung го претстави развојот на SmartThings и воведува нови кориснички искуства на SDC22

Samsung Electronics оваа недела во Сан Франциско ја одржа својата годишна конференција за програмери на Samsung (SDC), соединувајќи ги...


IFA 2022: Samsung ја споделува својата визија за попаметен живот, одржлива иднина

Компанијата го истакнува својот интелигентно поврзан екосистем за повеќе приспособени искуства, охрабрувајќи ги корисниците да преземат...


Samsung објави официјални видеа со Galaxy Z Fold 4, Flip 4, Galaxy Watch 5, и Galaxy Buds 2 Pro

Samsung официјално вчера ги презентираше новите преклопни смартфони Galaxy Z Fold 4 и Flip 4, како и новиот смартчасовник Galaxy Watch 5,...


Samsung ја предводи холистичката здравствена иновација со Galaxy Watch5 и Galaxy Watch5 Pro

Скопје, 10. Август, 2022 – Компанијата Samsung Electronics Co., d.o.o. ги најави моделите на паметни часовници Galaxy Watch5 и Galaxy...


Galaxy Z Fold 4, Flip 4, Watch 5, и Buds Pro 2: Детали и слики

Samsung моментално е во фаза на подготовка за презентација на новите уреди: Galaxy Z Fold 4, Flip 4, Galaxy Watch 5 дуото и Galaxy Buds...


Двокрилниот Fold 4 е подобрен во споредба со Galaxy Z Fold 3

Samsung е пионер во преклопната телефонија, кој постојано ги подобрува своите производи. Јужнокорејската компанија очекува годинава...


Првите „реални слики“ со Galaxy Z Flip 4 демонстрираат промени

Новото протекување со слики за Galaxy Z Flip 4 моделот додаѓаат од YouTube-рот @Mr_TechTalkTV. Ова е прв пат што го гледаме Galaxy Z Flip...


Samsung Galaxy Watch 5 доаѓа со поголема батерија од Apple Watch 7

Samsung Galaxy Watch 5 годинава би требало да пристигне во големина од 40 и 44мм и батерија со капацитет од 397mAh. Минатите модели на...