Новости

Samsung Galaxy Z Flip5, Fold5, сериите Galaxy Watch6 и Galaxy Tab S9 отсега достапни и во Македонија

Samsung Galaxy Z Flip5, Galaxy Z Fold5, сериите Galaxy Watch6 и Galaxy Tab S9 отсега достапни и во Македонија


Samsung Galaxy Watch 6 ќе мери температура на храна и кожа

Новиот Samsung Galaxy Watch 6 смартчасовник е со нов софтвер Wear OS, кој пристигнува со WhatsApp апликација, новата Samsung Wallet...


Samsung Galaxy Watch6 и Galaxy Watch6 Classic: Инспирација за најдобрата верзија од себе

Samsung Galaxy Watch6 и Galaxy Watch6 Classic: Инспирација за најдобрата верзија од себе, и дење и ноќе


Кликни тука за да го гледаме заедно Samsung Unpacked 2023

Среќен ви Unpacked ден, имаме уште само 3 часа до официјалното претставување на новите преклопни модели Samsung Galaxy Z Fold 5 и Galaxy...


ТМ Роу открива некои детали за следните флексибилни телефони

Остана уште една недела до претставувањето на новите Samsung уреди, при што најголемото внимание е насочено кон новите генерации на...


Објавен рендер со Galaxy Z Flip 5

Samsung ќе го одржи својот следен Unpacked евент на 26 јули, кога ќе ги претстави новите модели на Galaxy Watch 6, Galaxy Watch 6...


Samsung официјално го објави Unpacked настанот со Galaxy Fold 5

Samsung официјално потврдува дека неговиот следен Unpacked настан ќе се одржу во Јужна Кореја на 26 јули. Имињата на новите производи не...


Кодните имиња на Galaxy Watch 6 се објавени неофицијално

Galaxy Watch 6 серијата е закажана за официјално откривање на крајот на овој месец. Сега имаме информација за кодните имиња на...


Samsung Galaxy Watch 6 и Watch 6 Classic: Објавени промотивните слики со очекувани цени и бои

Samsung ќе ги претстави Samsung Galaxy Watch 6 и Galaxy Watch 6 Classic на следниот Unpacked настан, од кои вториот е повеќе премиум...


Објавени промотивни слики од уреди резервирани за Samsung Unpacked

Следниот месец на Samsung Unpacked се очекуваат: Galaxy Z Fold 5, Galaxy Z Flip 5, Galaxy Watch 6, Galaxy Watch 6 Classic, Galaxy Buds 3,...


Новиот Samsung Galaxy Watch може буквално да ви го спаси животот

Смартчасовниците веќе стануваат се повеќе популарни и постои причина за тоа. Ви овозможуваат да бидете поврзани цело време, без да мора...


Следниот 14.6-инчен премиум Samsung таблет доби сертификат за САД

Samsung Galaxy Tab S9 Ultra тукушто доби сертификат од FCC. Таблетот го очекуваме да биде официјално објавен заедно со Galaxy Tab S9+ и...


Galaxy S23 FE нема да биде единствениот FE производ на Samsung

Од Samsung годинава се очекува да ги лансира Galaxy S23 FE и Tab S9 FE. Веќе има дојава дека батеријата на Galaxy S23 FE е сертифицирана...


Samsung потврдува нов Unpacked настан, не открива дали е за Z Fold 5 и Z Flip 5

SAMSUNG Galaxy Z Flip 5 И Z Fold 5 во претходните години секогаш беа лансирани на почетокот во август. Зборуваме за Z Flip 4, Z Fold 4, Z...


Рендери со Samsung Galaxy Tab S9 Ultra во видео со 360 степени

Samsung Galaxy Tab S9 Ultra , заедно со Galaxy Tab S9, и Galaxy Tab S9+, се очекува да бидат откриени на следниот Unpacked евент на...


Samsung ќе подрани годинава со преклопните смартфони

Samsung е лидер на пазарот на смартфони со преклопни екрани. Јужнокорејската компанија планира да ги претстави следните Z Fold и Z Flip,...


Samsung Galaxy Watch 6 семејството со добри спецификации на батеријата

Samsung ќе лансира Galaxy Watch 6 и Watch 6 Classic смартчасовници годинава, за кои веќе имаме и детали за батеријата. Има малко...


Samsung спрема надградба на батеријата кај Galaxy Watch 6

Samsung наводно планира да ги лансира Galaxy Watch 6 и Watch 6 Pro на крајот на следното лето, со неколку надградби во однос на нивните...