Новости

Samsung во 2021 испорачал над 10 милиони преклопни смартфони

Samsung во 2019 година го претстави првиот модел на преклопен смартфон, новата технологија беше со одредени ограничувања, првенствено во...


Првите „реални слики“ со Galaxy Z Flip 4 демонстрираат промени

Новото протекување со слики за Galaxy Z Flip 4 моделот додаѓаат од YouTube-рот @Mr_TechTalkTV. Ова е прв пат што го гледаме Galaxy Z Flip...


Motorola Razr 2022 е целосно редизајниран, излегува ова лето

Motorola беше една од првите компании што лансираше преклопен смартфон, која се уште не лансирала наследник на Motorola Razr 2020 5G....


Samsung ќе ги обои Galaxy Z Flip 4 и Z Fold 4 со нови бои

И покрај новитетот во зголемувањето на секундарниот екран на Galaxy Z Flip 4, Samsung работи и на други подобрувања во дизајнот во...


Samsung Galaxy Z Flip 4 ќе биде со поголем заден екран

Рос Јанг тврди дека Galaxy Z Flip 4 ќе пристигне со поголем заден екран со твит. Големината на секундарниот екран би можел да биде 2...


Samsung Electronics освои 71 награда на International Forum Design за 2022 година

Компанијата освои три златни награди за дизајни кои нудат сеопфатно искуство прилагодливо на различни животни стилови Доделени се 71...


Samsung доби 71 награда на iF Design Awards, со три Gold Awards за дизајн

Дизајнот на производите е клучен сегмент за да успеете. Уредот што има одличен изглед е главен предуслов за да се продава. Затоа...


Мултифолд е следниот концепт-дизајн на Samsung за преклопната технологија

Samsung веќе има уреди што се преклопуваат вертилано и хоризонтално, Z Flip и Z Fold преклопните смартфони. Дохиум Ким дал информации за...


Samsung Galaxy Z Flip 3 5G е топ најпродаван преклопен смартфон за 2021

Преклопните смартфони се нов сегмент на пазарот на смартфони, каде што Samsung Electronics се лидери со најголем број на продадени...


Samsung Galaxy Z Flip 4: Испораката на екраните започнува за 2 недели

Samsung Galaxy Z Flip 3 дефинитивно направи големи промени на пазарот, а Samsung во меѓувреме го развиваше и неговиот наследник, Galaxy Z...


Samsung го слави успехот на Galaxy Z Flip 3, од iPhone Fold нема ниту трага

Не е тајна тоа што најголемиот производител на смартфони е лидер на пазарот на преклопни смартфони, со тоа што Galaxy Z Flip 3 е...


Samsung патентирал несекојдневен двоен слајдер за смартфони

Преклопниот и флексибилниот концепт не биле доволни со тоа што Samsung одлучил да патентира слајдер чиј екран може да се открива...


SAMSUNG доминантен на пазарот, а зголемена и побарувачката за преклопни смартфони

Samsung со новите преклопни смартфони Z Fold и Z Flip, успеа да даде и пониска цена. Последиците од тоа се зголемена побарувачка на...


Samsung освои 43 награди на доделувањето на CES 2022 Innovation Awards

Компанијата Samsung Electronics објави дека дури 43 производи и услуги на компанијата освоиле различни награди на CES® 2022 Innovation...


Samsung Galaxy Z Fold 3 и Flip 3 со промотивно видео за Google апликациите

Samsung и Google ги зајакнаа меѓусебните односи, а коркејскиот производител објави промотивно видео за своите преклопни смартфони Galaxy...


Samsung сака да ја дуплира понудата со преклопни смартфони за 2022

Samsung е многу самоуверен и сериозен за иднината со својата преклопна линија на смартфони. Според аналитичарите од UBI Research (via The...


Samsung на SDC21 конференцијата презентираше решенија за нова ера на мрежно искуство

Програмерите, креативците и дизајнерите истражуваа нови начини за развој на растечките екосистеми на Samsung. Компанијата Samsung...


Galaxy Z Fold 3 и Z Flip 3 добиваат пристап кон One UI 4 бета програмата

Samsung Galaxy Z Fold 3 и Z Flip 3 би можеле наскоро да станат дел од листата за добивање на нов One UI базиран Android 12. Samsung веќе...


Samsung ја претстави Galaxy Z Flip 3 Bespoke Edition со 49 комбинации на бои?!

Samsung само што ја претстави новата едиција Galaxy Z Flip 3 Bespoke Edition, која ви овозможува да комбинирате бои за преклопниот...


Samsung ќе го лансира Galaxy S21 FE 5G во јануари 2022

Најпознатите ликстери тврдат дека Galaxy S21 FE би требало да пристигне во јануари, оти уште не е готов за лансирање. Unpacked настанот...


Samsung ја тестира трајноста на Z Fold 3 и Z Flip 3 5G со S Pen робот

Samsung тврди дека го зацврстил својот дисплеј и структурната интегрираност во споредба со Z Fold 2. Компанијата тоа сакала да го...