Новости

Galaxy AI на Samsung доаѓа на Galaxy S23, преклопни уреди и таблети од следниот месец

Опциите на Galaxy AI веќе од крајот на следиот месец ќе бидат достапни и за корисниците на Samsung уредите од Ѕ23 серијата, како и за...


Серијата Samsung Galaxy Z ја надмина годишната продажба на серијата Galaxy Note во Европа

Samsung Electronics објави дека првите бројки за продажба на Galaxy Z Flip5 и Galaxy Z Fold5 покажуваат дека продажбата од претходните...


Samsung Galaxy Z Flip5, Fold5, сериите Galaxy Watch6 и Galaxy Tab S9 отсега достапни и во Македонија

Samsung Galaxy Z Flip5, Galaxy Z Fold5, сериите Galaxy Watch6 и Galaxy Tab S9 отсега достапни и во Македонија


Флексибилните телефони се повеќе се бараат, Samsung е доказ за тоа

Претседателот на одделот за мобилни уреди во Samsung, Т.М. Роу, неодамна коментираше дека целта на Samsung е флексибилните смартфони да...


Samsung лансира One UI 5.1.1 beta 3 за одредени Galaxy уреди

Samsung ја објавил најновата бета верзија за неговиот интерфејс, дизајниран за смартфони и таблети со големи екрани. One UI 5.1.1. е...


Samsung Galaxy Z Flip 5 и Galaxy Z Fold 5: Донесуваме флексибилност и разновидност без компромис

Иновативната форма зајакната со новиот Flex Hinge за избалансиран дизајн и способности на квалитетна камера со уникатната FlexCam,...


Кликни тука за да го гледаме заедно Samsung Unpacked 2023

Среќен ви Unpacked ден, имаме уште само 3 часа до официјалното претставување на новите преклопни модели Samsung Galaxy Z Fold 5 и Galaxy...


Ќе го гледаме ли Samsung Unpacked утре во живо?

Samsung конечно ги објавува официјално новите преклопни смартфони на Unpacked настанот утре, во 13:00 часот. Доколку сакате да го следите...


Објавен рендер со Galaxy Z Flip 5

Samsung ќе го одржи својот следен Unpacked евент на 26 јули, кога ќе ги претстави новите модели на Galaxy Watch 6, Galaxy Watch 6...


Samsung Galaxy Z Fold 5 и Flip 5 започнаа со преднарачки

Galaxy Z Fold 5 и Galaxy Z Flip 5 ќе бидат откриени за време на Samsung Unpacked настанот на 26 јули, но нивните резервации за...


Цената на Samsung Galaxy Z Flip 5 се прогнозира за годинава

Официјалното објавување на Samsung Galaxy Z Flip 5 е тука некаде, односно за еден месец. Моќноста на новиот преклопен телефон е...


Објавени промотивни слики од уреди резервирани за Samsung Unpacked

Следниот месец на Samsung Unpacked се очекуваат: Galaxy Z Fold 5, Galaxy Z Flip 5, Galaxy Watch 6, Galaxy Watch 6 Classic, Galaxy Buds 3,...


Samsung Galaxy Z Flip 5: Батерија и полнење

Samsung Galaxy Flip телефоните се едни од најдобрите преклопни телефони на пазарот со одличен дизајн, добри перформанси и одлични камери....


Следниот 14.6-инчен премиум Samsung таблет доби сертификат за САД

Samsung Galaxy Tab S9 Ultra тукушто доби сертификат од FCC. Таблетот го очекуваме да биде официјално објавен заедно со Galaxy Tab S9+ и...


Galaxy S23 FE нема да биде единствениот FE производ на Samsung

Од Samsung годинава се очекува да ги лансира Galaxy S23 FE и Tab S9 FE. Веќе има дојава дека батеријата на Galaxy S23 FE е сертифицирана...


Xiaomi наводно развива конкуренција за Galaxy Z Flip

Xiaomi ги открива своите планови за преклопен телефон во форма на школка, кој би бил наменет за конкуренција на Samsung Galaxy Flip Z...


Galaxy Z Flip 5: Спецификации со одредени новитети

Samsung туку што го најави Unpacked настанот во Сеул за следниот месец. Тогаш ќе пристигне преклопниот Galaxy Z Flip 5, за кого се...


Samsung потврдува нов Unpacked настан, не открива дали е за Z Fold 5 и Z Flip 5

SAMSUNG Galaxy Z Flip 5 И Z Fold 5 во претходните години секогаш беа лансирани на почетокот во август. Зборуваме за Z Flip 4, Z Fold 4, Z...


Galaxy Z Fold 5 и Flip 5: Први преклопни смартфони на Samsung со отпорност на прашина

Преклопната телефонија се подобрува со текот на времето и тоа се очекуваше. Galaxy Z Fold 4 и Flip 4 се сертифицирани со IPX8, што значи...


Samsung Galaxy Z Flip 5 пристигнува со нови бои

Рос Јанг како ко-основач и извршен директор на Display Supply Chain Consultants (DSCC) има увид во многу информации и тоа точни. Така...


Samsung Galaxy Z Fold 5 и Z Flip 5 излегуваат на Unpacked настанот летово

Galaxy Z Fold 4 и Z Flip 4 беа претставени на 10 август 2022 година, додека Z Fold 3 и Z Flip 3 на 11 август, 2021 година на Unpacked...