Новости

Рендер со новиот 5G Honor Magic Fold

Преклопниот смартфон Honor Magic Fold се очекува да биде претставен во првото тримесечје на 2022 година. Во меѓувреме можеме да...


Samsung сака да ја дуплира понудата со преклопни смартфони за 2022

Samsung е многу самоуверен и сериозен за иднината со својата преклопна линија на смартфони. Според аналитичарите од UBI Research (via The...


Samsung ја тестира трајноста на Z Fold 3 и Z Flip 3 5G со S Pen робот

Samsung тврди дека го зацврстил својот дисплеј и структурната интегрираност во споредба со Z Fold 2. Компанијата тоа сакала да го...


Шефот на Samsung најави што ќе претстави на следниот Unpacked евент

Речиси се е веќе познато за следните модели на Galaxy Z Fold и Galaxy Z Flip. Сега претседателот на Samsung Electronics, Т.М. Роу, изјави...


Samsung Galaxy Z Fold 3 ќе биде моќен смартфон и најдобар на пазарот

Преклопните смартфони се интересни за употреба, затоа што нудат повеќекратно искуство. Samsung го воведе S Pen за третата генерација на...


Samsung Unpacked тизер објавен за Galaxy Z Fold 3

Ishan Agarwal го објавил овој тизер за следниот Samsung Unpacked евент за откриваето на Galaxy Unpacked Galaxy Z Fold. Наводно, тизерот...


Google Pixel Fold: Кога излегува, цена, дизајн и спецификации

Android 12 Beta беше пуштена во мај, па така почнавме да добиваме и информации за смартфоните на Google: "Passport (Pixel foldable) –...


Објавени се скици: Samsung патентирал тројно-преклопен смартфон

Samsung моментално е во фаза на развој на тројно-преклопен телефон. Според новиот патент од World Intellectual Property Organisation...


Samsung видео за Under Panel Camera (UPC) за Galaxy Z Fold 3

Samsung пред некој ден објави телевизиска реклама со слоганот "Life Opens up with Galaxy", со што сака да докаже дека е подобар од iOS....


Буџетски Samsung Galaxy Z Fold Lite нема да има годинава

Samsung ќе лансира само два преклопни смартфона годинава според гласините. А тоа ќе бидат наследниците на Galaxy Z Fold 2 и Z Flip 5G....


Купете Galaxy уред и добијте подарок Samsung Galaxy Watch Active 2

Компанијата Samsung стигна до позиција на лидер во глобалната индустрија за мобилни уреди со врвен квалитет на производите, ставајќи ги...


Утре излегуваат новитетите на Samsung со пренос во живо

Утре ќе има пренос во живо за новитетите на Samsung. Јужнокорејската компанија ќе го претстави новиот кориснички интерфејс One UI 3.1. со...


Galaxy Z Fold 3 би можел да биде „спиритуален наследник“ на Note 20

Samsung Galaxy S21 Ultra пристигна со S Pen поддршка, но не изгледа како баш наследник на Galaxy Note серијата. Потоа се мислеше дека...


Samsung One UI 3.1 ажурирањето носи моќни опции од Galaxy S21 во S20, Note20 и Galaxy Z сериите

Samsung One UI 3.1 ажурирањето носи моќни опции од Galaxy S21 во Galaxy S20, Galaxy Note20 и Galaxy Z сериите


Како да извлечете максимум од вашиот Galaxy Z Fold 2 со Flex mode?

Galaxy Z Fold2 продолжува таму каде што Galaxy Fold застана, потпирајќи се на најдобрите Samsung иновации во класата на флексибилни...


Samsung Galaxy Z Fold2 ја добива стабилната верзија на One UI 3.0 и Android 11

Samsung Mobile ја стартуваше надградбата на флексибилниот смартфон Samsung Galaxy Fold Z2 со стабилната верзија на оперативниот систем...


2021 година и целосно прилагодено технолошко искуство на корисникот

Уште од рана возраст, TM Roh, претседател и директор на мобилните комуникации наSamsung Electronics, беше фасциниран од инженерството и...


Samsung спрема нешто тотално ново во светот на смартфоните

Samsung покажа со своите флексибилни смартфони во која насока би се движел дизајнот на смартфоните во иднина. После првиот Galaxy Fold, Z...


Samsung Galaxy Fold добива софтверска надградба - алатки од Galaxy Z Fold2

Samsung потврди дека излегува софтверска надградба за САД за Galaxy Fold. Новото е тоа што преку App Pair сега ќе може да лансирате три...


Сезоната на подарување отворена: Samsung Galaxy Watch 46mm на подарок со купување на одредени уреди

Компанијата Samsung дојде до позицијата лидер во глобалната индустрија на мобилните уреди преку врвниот квалитет на производите и...


Скица за идниот преклопен смартфон на Xiaomi

Претходно имавме скица како Huawei Mate X2 би можел да изгледа, базирана на патентот што излегол во јавноста. Сличен како Samsung Galaxy...