Новости

Изборот на Бил Гејтс е Samsung Galaxy Z Fold 4

Дали некогаш би помислиле каков телефон би користел Бил Гејтс? Не, не е iPhone. За време на шоуто на Reddit - “Ask Me Anything”,...


Побарувачката од компаниите за Samsung паметни телефони напреклопување е повеќе од двојно зголемена

Бројот на Galaxy телефони на преклопување испорачани на компаниите е повеќе од двојно зголемен, со зголемен интерес од деловните...


Објавени нови информации за Google Pixel Fold

Google го најави и таблетот Pixel, а за следната година можеме да го очекуваме и првиот Google смартфон со преклопен екран. Google Pixel...


Зошто Galaxy Z Fold4 и Flip4 се телефоните на новата генерација?

Познатите македонски инфлуенсер Мартин Трајановски и Моника Поттер буквално „флипнаа“ по новата генерација Samsung телефони на преклоп....


Samsung листа за надградба со Android 13 софтвер

Google официјално го објави Android 13 во средината на август. Samsung се очекува да го вгради Android 13 со One UI 5.0 кориснички...


IFA 2022: Samsung ја споделува својата визија за попаметен живот, одржлива иднина

Компанијата го истакнува својот интелигентно поврзан екосистем за повеќе приспособени искуства, охрабрувајќи ги корисниците да преземат...


Samsung ја тестира издржливоста на Samsung Galaxy Fold 4 и Flip 4

Samsung Galaxy Fold 4 и Flip 4 се демонстрираат на видео колку се издржливи на вода, колку се издржливи на отворање и затворање. Видеото...


Главни карактеристики на Galaxy Z Fold4 и Galaxy Z Flip4

Од нивното појавување, паметните телефони станаа дел од нашето секојдневие и денес е едноставно невозможно да се замисли животот и...


Преклопните Samsung смартфони се достапни во Македонија: Galaxy Z Fold и Galaxy Z Flip4

Преклопните Samsung смартфони се достапни во Македонија: Главни карактеристики на Galaxy Z Fold


Официјално Samsung видео: Како да ги наместите додатоците од кутијата на Galaxy Z Fold 4

Samsung официјално започнува со испорачување на Galaxy Z Fold 4 и Galaxy Z Flip 4, од следниот петок. Телефонот започнува со цена од 1800...


Samsung објави официјални видеа со Galaxy Z Fold 4, Flip 4, Galaxy Watch 5, и Galaxy Buds 2 Pro

Samsung официјално вчера ги презентираше новите преклопни смартфони Galaxy Z Fold 4 и Flip 4, како и новиот смартчасовник Galaxy Watch 5,...


Samsung Galaxy Z Flip 4 и Galaxy Z Fold 4 го менуваат начинот на користење на смартфоните

Претставување на Samsung Galaxy Z Flip 4 и Galaxy Z Fold 4: Сестран уред кој го менува начинот на користење на паметните телефони


Samsung Galaxy Z Fold 4 официјално излезе: Моќност, големина и флексибилност

Најмоќниот преклопен смартфон на Samsung официјално излезе. Телефони.мк го следеше Samsung Unpacked, и ве информираме дека новиот модел...


Тик, так... Уште 1 ден до новите Samsung Galaxy Z Fold 4 и Z Flip 4

Само уште еден ден додека официјално да излезат новите преклопни телефони на Samsung: Galaxy Z Fold 4 и Z Flip 4. Настанот може...


Galaxy Z Flip 4 и Z Fold 4 објавени во достапните бои

Ликстерот Иван Блес, објави нови рендери со новите преклопни смартфони што треба Samsung да ги претстави за неколку дена. Galaxy Z Flip 4...


Galaxy Z Fold 4, Flip 4, Watch 5, и Buds Pro 2: Детали и слики

Samsung моментално е во фаза на подготовка за презентација на новите уреди: Galaxy Z Fold 4, Flip 4, Galaxy Watch 5 дуото и Galaxy Buds...


Galaxy Z Fold 4 и Z Flip 4 официјално може да се резервираат за преднарачка

Samsung официјално објави за резервација на преднарачки за Galaxy Z Fold 4 и Z Flip 4 преклопните смартфони, пред да ги презентира. Двата...


Samsung Galaxy Z Fold 4 пристигнува со нова боја со лимитиран број

За време на Samsung Unpacked настанот ќе бидат презентирани Galaxy Z Fold 4 и Z Flip 4 5G. Fold 4 се открива дека ќе пристигне во...


Samsung Galaxy Z Fold 5 и Z Flip 5 веќе се ставени во план

Имаме уште неколку недели до големиот Samsung Unpacked евент кога официјално излегуваат следните преклопни смартфони од 4 серија, а веќе...


Galaxy Z Fold 4 ја подобрува камерата со 50MP сензор

Слика од интернет имплицира дека Z Fold 4 ќе пристигне со ист модул на камерата како претходникот, но ќе биде со 50MP главен сензор на...


Двокрилниот Fold 4 е подобрен во споредба со Galaxy Z Fold 3

Samsung е пионер во преклопната телефонија, кој постојано ги подобрува своите производи. Јужнокорејската компанија очекува годинава...