Новости

Galaxy A53 5G и Galaxy A33 5G: Феноменално мобилно искуство достапно за секого

Новата серија Galaxy A е најпопуларната категорија на паметни телефони Galaxy и води кон демократизација на најновите иновации на Galaxy....


Samsung го претстави новиот Galaxy Tab A8: Поголем екран, поголема моќност и повеќе перформанси

Што е најважно, корисниците можат безбедно да уживаат во сите функции на Galaxy Tab A8. Galaxy Tab A8 е поддржан од водечката безбедносна...


Samsung на SDC21 конференцијата презентираше решенија за нова ера на мрежно искуство

Програмерите, креативците и дизајнерите истражуваа нови начини за развој на растечките екосистеми на Samsung. Компанијата Samsung...


Ново доживување со користење на паметните часовници Galaxy Watch4 и Galaxy Watch4 Classic

Компанијата Samsung Electronics ги претстави новите модели на часовници, Galaxy Watch4 и Galaxy Watch4 Classic и со тоа започна нова ера...


Новата Galaxy A серија на телефони сон на сите љубители на фотографирањето

Времето е идеално за долги прошетки и обиколки по планини, градови и бројни знаменитости што ги има нашата земја, а кои можеби не сме ги...


Samsung го претставува најновиот член на Galaxy A фамилијата– моделот A31

Скопје, 01јули 2020година– Компанијата Samsung Electronics Co., Ltd.денес го претстави Galaxy A31,смарт телефон кој доаѓа со...


Samsung го претстави Galaxy S20 Tactical Edition за воени операции

Samsung Galaxy S20 излезе во нова верзија наменет за воени операции во федералната влада. Samsung Galaxy TE (Tactical Edition) има...


Превенција на Samsung од хакирање со процесорот на Galaxy S20

Samsung сака да ни ја акцентира безбедноста на процесорот од внатрешноста, кај предводниците од Samsung Galaxy S20 серијата. Најновите...


Да ги отфрлиме старите навики и да се префрлиме од канцеларија во дневната соба

Работа од дома или како повеќе не ни се потребни старите навики за од канцеларија да се “префрлиме” во аголот од дневната соба


Неверојатна камера, 8К видео, 5G технологија и AKG аудио систем

Камерата на Galaxy S20 нуди супер висока резолуција од 64MP кај Galaxy S20 и Galaxy S20+, која јасно ги открива сите детали на...


Новото лице на иднината: Изрази ја својата уникатност со Galaxy Z Flip

Иновативен, свитлив стаклен екран, комбиниран со единствено корисничко искуство, за потполно ново доживување на реалноста. Сан...


BlackBerry нема да ризикува со небезбеден Android смартфон

Џон Чен конечно одговори на бројните шпекулации дека BlackBerry планира наскоро да го лансира нивниот прв Android смартфон. Директорот на...


BlackBerry прави Android смартфон со помош на Samsung

BlackBerry и Samsung успешно соработуваат на повеќе софтверски проекти за безбедна комуникација, но најновите информации велат дека...


Samsung и BlackBerry се зближуваат

Угледната медиумска агенција Reuters ги пласираше информации дека Samsung е во преговори за купување на BlackBerry, но оваа вест најпрво...


Samsung по грешка го откри Galaxy S6

Samsung Mobile се уште не открил никакви информации за изгледот на новиот премиум модел Galaxy S6, освен мали наговестувања дека ќе има...


Samsung и BlackBerry заедно за безбедни смартфони

Samsung и Blackberry потврдија дека ќе соработуваат за поголема безбедност и заштита на податоците за корисниците на смартфон преку двете...