Новости

Со Samsung Flow ќе работите на лаптоп како на смартфон

Samsung Mobile ја лансираше новата апликација Samsung Flow која е наменета за поврзување на вашиот смартфон со поголем екран на пример со...


Samsung Galaxy Fold тестиран да работи со сите апликации

Samsung Mobile откри дека цела година пред да го претстави првиот флексибилен смартфон на преклоп Samsung Galaxy Fold направил огромни...


Ново Европско истражување кое го открива позитивното влијание на телевизијата во денешното општество

Иновациите во ТВ технологијата и во програмската технологија се движечка сила на позитивни лични и културни промени кај Европските...


Samsung Galaxy Fold сега e достапен

Samsung Electronics Co., Ltd. денес го најави лансирањето на Galaxy Fold – целосно нова категорија на мобилна технологија – достапен во...


Samsung го има првиот 5G интегриран чип

Samsung Mobile го претстави Exynos 980 нивниот прв мобилен интегриран 5G чип за кој нема да биде потребен дополнителен модем за најбрзата...


Играј, зачувај и сподели моменти: Новиот Samsung Galaxy A30s

Samsung Electronics Co., Ltd. го претстави новиот модел на телефони Galaxy A30s со современ изглед и напредни иновации. Покрај сестраната...


Samsung Galaxy M30s ќе има мега батерија

Новиот смартфон од Samsung Galaxy M серијата се очекува да биде официјално лансиран наскоро и како главен адут се шпекулира дека ќе има...


Многу нови детали за Samsung Galaxy A90 5G

Samsung Mobile го подготвува својот досега трети смартфон кој ќе располага со модем за поврзување на најбрзата 5G мобилна мрежа.


Разочарување: Samsung Galaxy S4 нема да добие Android Marshmallow

Samsung Mobile повторно ќе ги разочара своите корисници бидејќи ќе ја прекине софтверската подршка за Samsung Galaxy S4 кој пред повеќе...


Apple го собра медот - 94% од профитот само за iPhone

Apple е убедливо најпрофитабилниот производител на паметни телефони со тоа успеа да освои дури 94% од целиот профит на продажба со...


Google сака свои процесори за совршен спој на Android хардвер и софтвер

Google почнува да размислува слично како Apple за креирање на сопствен хардвер кој ќе може максимално да го прилагоди со софтверот за...


Samsung за прв пат има годишен пад на продажбата

Samsung сигурно не памети кога последен пат имал вакви слаби финансиски резултати и во 2015-та за прв пат по подолго време се соочува со...


Samsung остана трол на лансирањето на iPhone 6s

Samsung проба да биде духовит и саркастичен на лансирањето на најголемиот конкурент оваа сезона iPhone 6s, но може само да биде прогласен...


Samsung Galaxy S7 ќе се дотера со unibody шасија од магнезиум

Samsung Galaxy S7 според најновите извештаи ќе ја користи прекривката од магнезиум во едно парче на маската слично како кај iPhone 6s и...


Samsung ќе го лансира смартфонот што се превиткува

Samsung конечно е подготвен да го лансира смартфонот на превиткување чија експериментална верзија ја покажа на CES уште пред две години. 


Samsung со први удари кон новите iPhone 6s смартфони - Пост трауматично

Samsung се обиде да биде духовит за време на вчерашната промоција на Apple која привлече огромно внимание благодарение на бројните...


Samsung не запира - Најави смартфон со 6 GB RAM

Додека голем број на конкуренти се уште не може да стигнат до бројка со 4 GB RAM, Samsung подготвува нов чипсет кој ќе има огромен...


Meizu прави Samsung смартфон со своја цена и дизајн

Meizu може да привлече огромно внимание со новиот смартфон кој ќе има значајни компоненти од Samsung како Super AMOLED дисплеј со...


Samsung UPDAY е одговорот на Apple News за точни вести

Samsung најави дека наскоро ќе биде лансиран новиот сервис UPDAY кој слично како Apple News ќе ви претставува дневни вести избрани од...


Samsung со најмоќниот телефон на преклоп

Телефоните на преклоп се уште се интересни за одреден број на купувачи, дел поради нивната конструкција, дел поради носталгија. Затоа...


Samsung осуден за крадење тајни од TMSC

Samsung Mobile повторно се најде на обвинителна клупа откако беше откриено дека Лианг Монг Сонг поранешен директор во фабриката за...

 
Најнови телефони