Новости

Samsung Galaxy S20 FE е специјално креиран за фановите со пониска цена

Како што се очекуваше Samsung Mobile на денешниот Galaxy Unpacked for Every Fan го претстави новиот смартфон од премиум класата креиран...


Какво изненадување подготвува Samsung за фановите?

Samsung Mobile по големиот настан Galaxy Unpacked кој неодамна го одржа најавува дека нема да запре тука. Овој пат го очекуваме новиот...


Galaxy Tab S7|S7+: нови Samsung таблети за работа и забава

Сеул/Скопје,6. август 2020. година – Компанијата Samsung Electronics Co., Ltdво текот на вчерашниот Galaxy Unpacked настан, претстави и...


Samsung Galaxy Note 20 – Нов екосистем за потребите во време на предизвици

Samsung Mobile соочен со глобалниот предизвик на пандемијата со КОВИД-19 на презентацијата Galaxy Unpacked 2020 истакна дека приоритет на...


Видео: Следете го во живо претставувањето на Samsung Galaxy Note 20

За неколку часа ќе започне возбудливиот промотивен настан Samsung Unpacked 2020 на кој се очекува да биде претставен новиот атрактивен...


Нов тизер за Samsung Galaxy Note 20 - Ова ќе биде следното нормално

На помалку од еден ден до долго очекуваниот Galaxy Unpacked 2020 настан, Samsung го прикажа вториот видео тизер за претстојниот Samsung...


Видео: Официјален трејлер 1 - Samsung Galaxy Unpacked 2020

Ни се приближува уште еден Samsung Galaxy Unpacked настан, само што овој пат во виртуелна форма. Не ја пропуштајте приликата на 5ти...


Samsung ги отвори резервациите за Galaxy Note 20 5G

Samsung Galaxy Note 20, Note 20 Ultra, и Galaxy Z Fold 2 се веднаш зад аголот. Компанијата објави дека може да си резервирате уште сега...


Samsung Galaxy Note 20 5G - Од сите агли

Следната круна на Samsung пристигнува на 5 август, на виртуелниот Unpacked настан. Тогаш излегува 6.9-инчениот предводник, заедно со два...


Samsung Galaxy Z Fold 2 сепак, доаѓа на 5 август со целото друштво

Samsung Mobile најверојатно ќе се држи до оригиналниот план и на 5 август ќе претстави голем број на нови уреди на Galaxy Unpacked настанот.


Што друго да очекуваме на 5 август освен Samsung Galaxy Note 20

Samsung се спрема за својот грандиозен Unpacked 2020 настан. Нема да го презентира само новиот Samsung Galaxy Note 20 модел, туку и...


Samsung Galaxy Note 20 ќе биде „отпакуван“ на 5 август

Samsung Mobile и официјално откри дека на 5 август ќе го одржи вториот годинешен Galaxy Unpacked настан, а на него „отпакуван“ ќе биде...


Samsung Galaxy Watch 3 и Galaxy Buds Live ќе го претекнат Note 20

Аналитичарите се повеќе зборуваат дека ќе има четири нови модели: две варијанти на Samsung Galaxy Note 20, втората генерација на Galaxy...


Samsung Galaxy Z Flip ќе се приклучи на моќното друштво

Samsung Mobile годинава се очекува да има бомбастичен промотивен настан на кој ќе бидат претставени дури три премиум модели на смартфони...


Samsung Unpacked годинава ќе биде онлајн, датумот веќе е утврден?

Samsung Mobile годинава најверојатно ќе го задржи август како месец во кој ќе го претстави новиот Samsung Galaxy Note 20 со повеќе...


Samsung Galaxy Note 20: Прогноза за дизајн и перформанси

Samsung веќе и го спрема следниот Unpacked евент за август за следните Galaxy Fold 2 и Galaxy Note 20. Тоа што уште не е потврдено е...


Новата Galaxy S20 серија на Samsung целосно спремна за 5G мрежата

На посебниот Unpacked настан што се одвива во Сан Франциско, Samsung синоќа ги претстави новите премиум уреди од Galaxy S серијата - S20,...


Samsung Galaxy Z Flip: Школка дизајн и камера од 108MP

11 февруари ќе биде датата за кога јужнокорејската компанија го организира својот Unpacked настан. Тогаш ќе имаме изненадување - Samsung...


Протекоа реални слики со Samsung Galaxy S20+

Samsung ќе има Unpacked настан на 11 февруари и очекуваме да ги видиме новите Galaxy предводници тогаш. Се уште не е официјално, но...


Samsung Galaxy S6 Edge+ ќе има QWERTY тастатура

Веќе гледаме на дело дека Samsung направил големи промени на Galaxy S6 Edge Plus...


Samsung најавува три Galaxy императори

Samsung објави нова слика за претстојниот Unpacked настан...