Новости

Ситно броиме: Samsung Galaxy S21 Ultra има поддршка за 120Hz со WQHD+

Samsung Galaxy S21 серијата веќе не е тајна. Веќе се знае речиси се, сите наши информации за новата серија на Samsung може да ги...


Samsung ќе дава бесплатни подароци за преднарачка

Претходно пишувавме за спецификациите на новата Galaxy S21 серија. Сега откриваме дека преднарачките почнуваат од денес, 14 јануари. Оние...


Сите Galaxy S21, S21+, S21 Ultra спецификации откриени

Спецификациите на новите Samsung смартфони се објавени од @evleak. Големината на дисплејот, меморијата, и батеријата на Galaxy S21 vs...


Samsung ќе понуди карбонски модул на камерата на Galaxy S21 Ultra

Samsung Galaxy S21 серијата ќе биде достапна во неколку бои за време на лансирањето: Phantom Violet и Phantom Black. Ќе има уште опции за...


Визија за иднината: Samsung ги претстави иновациите на саемот за потрошувачка електроника CES 2021

Визија за иднината: Samsung ги претстави најновите иновации на саемот за потрошувачка електроника CES 2021


Новиот Galaxy ве чека со подобра камера!

Претходно пишувавме какви бои ве очекуваат за сите модели поединечно од новата Samsung Galaxy S21 серија.  Со сите слики и рендери,...


Протекоа информации за црвен Galaxy S21 и син S21 Ultra

Samsung Unpacked 2021 го очекуваме за два дена, на кој ќе се открие Galaxy S21 серијата. Најновите слики пристигнуваат од Стив...


Samsung Galaxy S21 серија: Што да очекуваме од трите нови модели?

На 14 јануари, во 16:00 часот, Телефони.мк во живо ќе го следи настанот на Samsung Unpacked, на кој ќе биде презентирана Galaxy S21...


Започнува одбројувањето до Samsung Galaxy Unpacked 2021

Во изминатите години, мобилните технологии заземаа важно место во нашите животи, бидејќи поголемиот дел од својата работа и слободното...


Samsung ќе приреди кул изненадување за време на лансирањето на Galaxy S21!?

Samsung ќе го одржи својот Unpacked настан за следната година во јануари, наместо во февруари. Тогаш нема да ги имаме Galaxy Z Fold Lite,...


Каква камера ќе има Galaxy S21 Ultra и што не очекува под хауба

Samsung најверојатно ќе ги отстрани кутиите за Galaxy S21, што значи дека S Pen исто така нема да оди во пакет, што значи дека ќе биде...