Новости

Откриен е опасен пропуст на iPhone, со кој се шпионираат новинарите

iPhone-от на Џеф Безос е хакиран, откако саудискиот принц Мохамед бин Салман примил видео преку WhatsApp. Со текот на времето дознавме и...


Sophia е доказ дека роботите помагаат против коронавирусот

Познатиот астрофизичар Нил ДеГрас Тајсон ја прими во своето студио како гостинка најпознатата роботка во светот Sophia. Благодарение на...


Facebook под истрага, двајца вработени во Twitter работеле за Саудиска Арабија

Двајца вработени во Twitter се обвинети за шпионажа, а Facebook е под истрага во Калифорнија. Калифорнија го тужи Facebook оти не им ги...