Новости

Perseverance направи селфи на Марс со хеликоптерот Ingenuity

Роверот Perseverance на Црвената планета слета спектакуларно на 18 февруари со дронот Ingenuity прицврстен на неговата подлога....


Lenovo Legion 2 Pro ќе има уникатна селфи камера

Lenovo подготвува одличен смартфон за љубителите на мобилни видео игри со уникатна селфи камера која ќе биде сместена странично во...


Селфи камерата на iPhone 12 Pro послаба и од Asus

Новиот премиум смартфон на Apple според тестовите на DxoMark нуди минимални подобрувања во однос на неговиот претходник iPhone 11 Pro...


Каква селфи камера ќе има Samsung Galaxy S21?

Мобилните брендови водат мртва трка за тоа кој ќе има подобра камера во премиум моделите на смартфони секоја година, а таков исчекор се...


Huawei Mate 40 Pro е новиот крал на DxOMark

Најновите резултати од DxOMark покажуваат дека Huawei Mate 40 Pro е опремен со најдобрата камера на пазарот. Најновиот смартфон на Huawei...


Samsung Galaxy S21 без вградена селфи камера под дисплејот

Samsung Mobile најверојатно нема да стигне навреме со производство на иновативната вградена селфи камера под самиот дисплеј на следниот...


Google ги гаси филтрите за убавина од здравствени причини

Google ќе ги стави филтрите за убавина на селфи камерата во позадина и нема автоматски да бидат вклучени туку само ако корисникот сака да...


Xiaomi ќе има невидлива селфи камера

Xiaomi ги откри првите планови за развој на третата генерација на вградени селфи камери во самиот дисплеј на смартфонот кои практично ќе...


Huawei P40 доби голема надградба на селфи камерата

Huawei пушти нова софтверска надградба за новите смартфони од серијата Huawei P40 наменета за подобрување на селфи камерата за европските...


Adobe ја лансираше бесплатната Photoshop Camera за фантастични слики

Adobe по неколку месеци на бета тестирање конечно ја лансираше новата мобилна апликација Photoshop Camera за уредување на слики направени...


Samsung подготвува Galaxy A смартфон со pop-up камера

Samsung Mobile наскоро ќе лансира нов смартфон од Galaxy A класата кој ќе има pop-up селфи камера која ќе се извлекува од врвот на телото.


Nokia 9.2 ќе има селфи камера под дисплејот

Nokia 9.2 најверојатно ќе го напушти системот со 5 камери на Light кој го поседуваше Nokia 9 PureView, ќе ги поправи грешките од минатото...


Huawei P40 доаѓа со двојна селфи камера

Huawei значително ќе го унапреди мултимедијалниот капацитет на претстојниот премиум смартфон Huawei P40 кој според најновите наводни...


Sony планира нов Xperia смартфон со централна селфи камера

Sony Mobile следната година планира да лансира нов смартфон од високата класа со централно поставена селфи камера со отвор кој ќе биде...


Дали ова е првата слика од Huawei P40 Pro?

Huawei е се уште далеку од започнување на промотивната кампања за следниот супер моќен смартфон Huawei P40 Pro, но веќе од Кина протече...


Redmi K30 има интересен избор на двојната селфи камера

Xiaomi направи одличен пробив во високата класа со новите модели на Redmi K30 кои нудат двојна селфи камера на предната страна. Тоа со...


Redmi K30 со 5G доаѓа за десетина дена

Xiaomi преку нов тизер на социјалните мрежи откри дека на 10 декември официјално ќе го претстави новиот квалитетен смартфон Redmi K30 кој...


Што ќе понуди Redmi K30?

Redmi K30 по се изгледа ќе биде еден од поатрактивните смартфони во средната висока класа со перформанси на кои ќе може да му позавидат и...


Samsung Galaxy S10 ќе прави slow-mo селфи

Samsung Mobile лансираше нова забавна функција за селфи камерата на Samsung Galaxy S10 во најновата софтверска надградба.


Биди астронаут на еден ден и направи селфи од вселената

SpaceSelfie мисијата е најновиот технолошки потфат на компанијата Samsung. Компанијата Samsung Electronics најави смела, несекојдневна...


Samsung лансира смартфон во вселената - Биди астронаут на еден ден

Компанијата Samsung Electronics најави смела, несекојдневна мисија – лансирање на Galaxy S10 5G паметниот телефон во стратосферата на...