Новости

Направите филмски хит, истражете го новиот vivo X80Pro и искористете го периодот за претпорачка

Vivo обезбедува посебни поволности за клиентите кои ќе го купат моделот vivo X80Pro 5G во периодот на претпорачка (pre-order) во...


Здраво, Македонија: vivo официјално го најавува својот влез на македонскиот пазар

Брендот бр.5 на листатана смарт телефони во светот, ја потврдува својата посветеност кон европските потрошувачи проширувајќи го своето...


Huawei ги исполнува очекувањата на новата генерација со новиот смартфон nova 9 SE

Скопје, 25.03.2022 - Продажбата на HUAWEI nova 9 SE, новото издание на популарната серија nova 9, со камера од 108 мегапиксели,...


Започнува продажбата на HUAWEI nova 9 на македонскиот пазар

Најновиот паметен телефон на Huawei може да се купи по препорачана крајна цена од 29.999 денари Од денес, најновиот смартфон на...


HUAWEI nova 9 пристигнува на македонскиот пазар со преднарачка во комплет со Huawei Freebuds 4

HUAWEI nova 9 пристигнува на македонскиот пазар со кампања за претходна нарачка во комплет со Huawei FreeBuds 4


Започна продажбата на Huawei 3 серијата на македонскиот пазар

Од 12 јули, новите премиум паметни часовници Huawei Watch 3 и Huawei Watch 3 Pro се достапни за македонските потрошувачи благодарение на...


Започна продажбата на TWS слушалките Huawei FreeBuds 4i со активно намалување на бучавата

Huawei Consumer Business Group (BG) го претстави најновиот додаток во својата аудио колекција на македонскиот пазар - TWS (True Wireless...


Започнува продажбата на Huawei Watch GT 2 Pro на македонскиот пазар

Скопје, 05.10.2020 - Започнува продажбата на новиот паметен часовник Huawei Watch GT 2 Pro, кој доаѓа со врвен дизајн, издржливи и...


Започнува продажбата на новиот HUAWEI WATCH FIT на македонскиот пазар

Најновиот модел на фитнес паметен часовник на Huawei- HUAWEI WATCH FIT сега е достапен за македонските потрошувачи само неколку дена по...


Старт на продажбата на македонскиот пазар на лаптопите од серијата Matebook на Huawei

Старт на продажбата на македонскиот пазар на лаптопите од серијата Matebook на Huawei Од 25 август на македонскиот пазар станува...


Mожност за врвен WMF подарок со вградените уреди на Samsung

Компанијата SamsungElectronicsCo., Ltd.најавува одлична промоција на совршен кујнски тандем што долго време ќе биде дел во вашиот дом. Со...


Новиот HUAWEI Y5p доаѓа со FullView дисплеј и дизајн во бои

HUAWEI Y5pНовиот 5,45-инчен додаток во AppGallery портфолиото на компанијата нуди сè што ви треба за целодневна забава


Samsung ваучер со купување на Galaxy S20, S10 или Note 10

Samsung Galaxy S10 е претходната серија од премиум S-класата S20, која е исто така


Екстра попуст за премиум Android OLED телевизор на Sony

Моделот SONY BRAVIA OLED KD65AG8BAEP се одликува со најновиот тип на дисплеј - OLED, кој не може да биде евтин, се разбира, со оглед на...


55-инчен QLED смарт телевизор, со гратис смартчасовник Galaxy Active?!

Samsung ги одлични телевизори со најнова QLED технологија кај смарт верзиите, кои продуцираат квалитетна слика и се одликуваат со...


Каде може да се најде поевтина SAMSUNG перална со подарок

Доколку сакате да купите поевтина Samsung перална од 8 килограми и 1200 вртежи во минута, телефони.мк истражуваше и ве советува дека во...


HUAWEI го претставува P Smart Pro со тројна AI камера од 48 MP и воодушевувачки дизајн

Huawei го претстави HUAWEI P smart Pro - најновиот паметен телефон, со модерен дизајн и ажурирани спецификации што го прават празнично...