Новости

Ги забележавте ли точките на iPhone?

Благодарение на новата опција на Apple, сега може да откриете дали некој ве шпионира. Од оваа недела за корисниците на Apple со iOS...


Томас Ле Бониек: Apple прислушкува се што правите и зборувате

Томас Ле Бониек открива дека минатата година Apple без дозвола од сопствениците ги преслушал снимките што ги снимала виртуелната...


Samsung ги лансира AKG N400 - подобра алтернатива од Galaxy Buds+

Samsung открива подобра алтернатива за Galaxy Buds+, кои ќе бидат значително подобри, а ќе бидат и со повисока цена. Новите AKG N400...


Google Voice работи со Siri и на iPhone

Google Voice доби нова функција и сега може да се активира преку гласовна команда на iPhone смартфони преку апликацијата Siri. Се што...


Cortana ќе ви асистира на iPhone - Може ли да ја замени Siri

Може ли да замислите свет во кој гласовната асистентка Siri на Apple е заменета од конкурентна и можеби подобра апликација. За тоа ќе се...


Погледнете ги новите забавни реклами за iPhone 6s

Apple лансираше две нови реклами токму на почетокот на празничната сезона која во САД започнува со Ноќта на вештерките. Новите реклами се...


Apple ја турка Siri чекор напред од конкуренцијата

Apple ја купи британската компанија VocalIQ...


iPhone - трик што може да го отклучи секој iOS 9

Поентата на шифрата на iPhone е да не може да се користи телефонот без одобрување...


Siri прекина прес-конференција во Белата куќа

Дигиталната асистентка Siri на Apple се вмешала во разговор на конференција за новинари во Белата куќа...


iOS 9 пристигнува на 16 септември, еве што ќе добиете

Apple уште во јуни ја промовираше визијата за новиот оперативен систем iOs 9 кој беше во бета фаза на тестирање и сега конечно ќе биде...


Samsung со први удари кон новите iPhone 6s смартфони - Пост трауматично

Samsung се обиде да биде духовит за време на вчерашната промоција на Apple која привлече огромно внимание благодарение на бројните...


Нов Apple TV сет топ бокс со Siri и многу забава

Додека главното внимание на вечерашната мега промоција на Apple беше насочена кон iPhone 6s, iPhone 6s Plus, Apple Watch 2 и iPad Pro,...


5 изненадувања од Apple на 9 септември

Уште два дена додека Apple да ја претстави новата генерација на iPhone уреди...


Siri на iPhone спасила живот на 18-годишно момче

Не можел да го фати телефонот со рацете, но ја активирал Siri и повикал 911...


Новиот Apple TV ќе биде како iPhone, најлесен за гледање

Apple многу тивко ја подготвува новата генерација на TV конзолата која ја очекувавме во јуни, но беше одложена поради ангажираноста на...


Siri може да ви го спаси животот

Гласовниот асистент Siri навистина може да ви се најде во невоља благодарение на можноста гласовно да повикате интни телефонски броеви...


Siri - катастрофални софтверски проблеми

Ако побара корисникот од Siri да му го наполни телефонот до 100%, ќе се случи чудна работа...


Пробајте ја бета верзијата на iOs 9 за да не чекате до септември

Apple ја пушти првата јавна бета верзија на iOs 9 која ќе им биде достапна на сите корисници во пробната програма каде може да се тестира...


Нов подвиг со iOs 9 - Интелегенција, естетика, функционалност

Apple го претстави iOs 9 со огромен број на софтверски новитети и подобрувања во сите категории на системот кои прават нов чекор во...


Hound асистентот е покорисен од Siri и Cortana

Компанијата SoundHound изненади со најновиот гласовен асистент за кој тврди дека е многу поефикасен од Siri и Cortana кои се наоѓаат на...


Откриени сите новитети на Apple - Еве што не очекува

Во наредниот период Apple ќе биде фокусиран на конференцијата WWDC 2015 на која се очекува да биде прикажана новата софтверска понуда и...