Новости

Таткото на мобилните е шокиран колку сме опседнати со смартфони

Од првиот повик со мобилен телефон, до денес, помина половина век и тешко дека некој на почетокот на 70-те години да замисли како ќе...


Galaxy Z Flip 5 и Z Fold 5 со подобри перформанси од Galaxy S23

Замислете, протекоа податоци од бенчмарк тестови за најновите преклопни смартфони на Samsung, што уште не се официјално излезени. Се...


Samsung Galaxy Z Flip 5 го зголемува естерниот екран

Samsung е првата голема технолошка компанија што претставила смартфон со преклопен екран, иако за почеток прилично беше тешк. Со текот на...


Рендери се појавија со голем надворешен дисплеј на Galaxy Z Flip 5

Кога се појави Galaxy Z Flip за прв пат во 2020, главната поплака беше надворешниот 1.1-инчен дисплеј за нотификации и дојдовни повици....


Asus ROG Phone 7 објавен на TENAA со огромна 6,000mAh батерија

Asus го открива следниот гејминг смартфон Asus ROG Phone 7, според неодамнешното листање на TENAA, кој се очекува да излезе наскоро. ASUS...


Samsung Galaxy Z Flip 5 ќе биде надграден со нов сензор на камерата

Samsung ќе го подобри Galaxy Z Flip 5 во споредба со неговиот претходник и се очекува да го лансира следното лето. Аналитичарите сметаат...


Realme влегува на пазарот на преклопни смартфони

Сцената со преклопни смартфони се загрева, а брендовите што досега ги немаше, полека почнуваат да излегуваат на површина. Заменик...


Објавени реални слики со Motorola Razr (2023)

Реални слики се објавени од 91mobiles наводно од вистинскиот Motorola Razr (2023) преклопен смартфон, во форма на школка. На извештајот...


Google Pixel Fold се појави со замаглени слики на Reddit

Google ќе дебитира со Google Pixel Fold смартфонот на преклопниот пазар на смартфони. Се уште не е официјално излезен, а корисник на...


Vivo X Flip протече со нов преклопен дизајн во форма на школка

Vivo го спрема Vivo X Flip што се отвара вертикално, додека веќе го има хоризонталниот преклопен смартфон Vivo X Fold. Ликстерот откри...


Xiaomi Mix Fold 3 се очекува да пристигне во август 2023

Xiaomi Mix Fold 3 е преклопниот смартфон на кинескиот бренд Xiaomi, кој што се очекува да биде лансиран на крајот на летото, во август....


Huawei ќе ги претстави P60 серијата и преклопниот Mate X3 на 23 март

Huawei не ја претстави P60 серијата за време на MWC конгресот. Следната предводничка серија на Huawei ќе биде откриена на 23 март: P60,...


Motorola ќе лансира многу подобар Razr преклопен смартфон наскоро

Motorola се уште нема официјални слики со дизајн и спецификации за новиот Razr модел, продуктот е креиран како „многу подобар“ во...


OnePlus го спрема ривалот за преклопниот Galaxy

Се повеќе се зголемува конкуренцијата на пазарот на преклопни смартфони, кои што сакаат да ја загрозат доминацијата на Samsung на овој...


Oppo Find N2 Flip е сега официјален партнер на Лигата на шампиони

Со Find N2 Flip и Champions League билетите за лотарија, Oppo официјално го претстави своето партнерство со UEFA пред најголемото...


MWC 2023: Првиот преклопен телефон на Honor на глобалниот пазар

Најавено беше уште на IFA 2022 во Берлин, дека Honor ќе го претстави својот Magic Vs преклопен смартфон и ќе биде глобално достапен. За...


Motorola ќе му даде на Razr 2023 најголема надградба досега

Ликстерот Иван Блес објавил слики за следниот Motorola Razr. На сликите може да се види прилично јасно надворешниот дисплеј и изгледа...


Oppo како Samsung со долгогодишна софтверска поддршка за Find N2 Flip

Oppo објави дека овозможува 4 години главна софтверска поддршка за Find N2 Flip со Android оперативен систем. 5 години ќе има безбедносни...


Преклопниот Oppo Find N2 Flip излегува глобално на пазарот

Oppo одлучи за првиот Find N2 Flip телефон во форма на школка и преклопен дисплеј, да има подобри шанси на пазарот од својот поголем и...


iPhone Fold ќе биде со сензор на допир од страните, без home копче

Apple се уште го усовршува својот преклопен iPhone, додека Samsung веќе сам го јаде колачот од пазарот. Компанијата од Купертино се уште...


Oppo Find N2 Flip ќе биде глобално лансиран на 15 февруари

Oppo Find N2 Flip е моделот со кој што компанијата одговара на Samsung Galaxy Z Flip 4, еден од најдобрите преклопни телефони во 2023....