Новости

Xiaomi Mi 10 Pro+ ќе има Game Turbo засилување

Xiaomi ќе лансира уште еден моќен смартфон во премиум класата кој ќе има врвни перформанси, и ќе понуди Game Turbo засилување иако нема...


Qualcomm ќе има Quick Charge технологија и за евтини телефони

Новата технологија што ја претстави Qualcomm, треба да ја наполни просечната батерија на смартфон со 4500mAh од 0 до 50% за само 5...


Xiaomi Mi 10 Pro Plus изгази на бенчмарк тестот

Мобилните брендови во периодот кој следува ќе се тркаат кој ќе лансира подобар смартфон со обновениот осум-јадрен Snapdragon 865 Plus...


Black Shark 3S доаѓа до крајот на месецот со нов процесор

Black Shark суб брендот на Xiaomi до крајот на месецот ќе лансира нова верзија на гејмерскиот смартфон кој ќе има обновен и за нијанса...


Што очекуваме од Samsung Galaxy Z Flip 5G

Samsung го најави преклопниот смартфон Fold серијата - Galaxy Z Flip 5G, за кого се зборува дека цената се очекува да биде 1450 долари....


Уникатниот гејмерски смартфон Lenovo Legion Duel конечно претставен

Lenovo откако се етаблираше како еден од подобрите брендови со Legion лаптопите за видео игри, сега се реши конечно да го лансира долго...


Најмоќниот гејмерски смартфон Lenovo Legion доаѓа за една недела

Lenovo за една недела на 22 јули официјално ќе го лансира најмоќниот гејмерски смартфон со фантастичен склоп на хардвер и дизајн.


Samsung Galaxy S20 Lite ќе има моќен процесор

Samsung Mobile ќе го задржи принципот на лансирање на моќни перформанси во Lite верзијата на сезонскиот премиум смартфон, а тоа се...


Што друго да очекуваме на 5 август освен Samsung Galaxy Note 20

Samsung се спрема за својот грандиозен Unpacked 2020 настан. Нема да го презентира само новиот Samsung Galaxy Note 20 модел, туку и...


Откриени сите детали за Samsung Galaxy Tab S7 Plus

Samsung Mobile ќе лансира многу квалитетен таблет во духот на Galaxy Note серијата со огромен 12,4 инчен Super AMOLED дисплеј и поддршка...


Гејмерскиот моќник на Lenovo доаѓа на 22 јули

Lenovo и официјално потврди дека на 22 јули ќе ја одржи промоцијата на еден од најатрактивните смартфони оваа сезона.


Samsung Galaxy Fold 2 доаѓа со ултра-брз полнач од 25W

Новиот преклопен смартфон на Samsung - Galaxy Fold 2, пристигнува со адаптер од 25W за ултра-брзо полнење. Моделот SM-F9160 ќе има и...


Цените на најмоќните Android смартфони дополнително ќе пораснат следните години

Цените на најмоќните модели на смартфони во последниве години константно растат, па така денес цената од илјада долари стана стандард за...


Samsung Galaxy S20 Lite доаѓа многу порано годинава?

Samsung Mobile ја разгледува можноста годинава многу порано од вообичаено да ја лансира Lite верзијата на премиум моделот Samsung Galaxy...


Sony Xperia 1 II почнува со преднарачки

Sony Xperia 1 II или „One Mark Two“ сега официјално почнува со преднарачки. Моделот со најдобриот процесор Snapdragon 865, кој беше...


Vivo X50, Vivo X50 Pro и Vivo X50 Pro+ излегоа со новиот систем за стабилизација

Vivo стана познат во февруари годинава кога го презентираше новиот APEX 2020 смартфон со иновативен систем за стабилизација. Сега наместо...


Sony ја започнува продажбата на Xperia 1 II

Sony Mobile мораше привремено да го одложи лансирањето на неколку смартфони годинава поради економската и здравствена криза со Ковид-19,...


Протекоа спецификации за Surface Duo со два дисплеја

Microsoft минатата година го претстави лаптопот и смартфонот со два екрана. Двата уреда требаше да се појават кон крајот на 2020 година,...


Samsung Galaxy Fold Lite доаѓа со цена од 1,100 долари

Samsung Galaxy Fold 2 пристигнува за три месеци, а најновите информации од Макс Вејнбах се дека компанијата развива поевтин модел, што...


Poco F2 Pro повторно атакува во премиум класата

Pocophone конечно како суб-бренд на Xiaomi го лансираше долго очекуваниот наследник на Poco F1, првиот модел кој беше вистински премиум...


Протекоа рендери за Lenovo Legion со поп-ап камера

XDA Developers изработиле слики со дизајнот на идниот Lenovo Legion гејминг смартфон. Lenovo веќе потврди одредени спецификации за него,...