Новости

Xiaomi ќе побрза со Mi 11 Pro во почетокот на 2021

Xiaomi ќе побрза на почетокот на јануари следната година да го лансира новиот премиум модел Xiaomi Mi 11 Pro за да му парира на Samsung...


Nokia 9.3 PureView 5G е одложен дури за 2021

HMD Global го поместува лансирањето на Nokia 9 PureView веќе неколку пати, кој требаше да биде претставен оваа година, 2020. Инсајдер од...


Новиот Motorola предводник пристигнува на почетокот на 2021

Новиот Motorola предводник нема да биде ривал на Galaxy S21, кој би требало да пристигне на почетокот на следната година. Сепак ќе биде...


Главните адути Xiaomi Mi 11 Pro ќе ги донесе во дисплејот

Xiaomi најверојатно ќе биде првиот бренд кој ќе успее да лансира премиум смартфон со новиот најмоќен осум-јадрен Snapdragon 875 процесор,...


Samsung Exynos 2100 ќе биде помоќен од Snapdragon 875!?

Samsung неодамна го откри Exynos 1080 чипсетот, првиот процесор на јужнокорејската компанија, произведен со 5нм процес, кој изгледа...


Каква камера ќе има Galaxy S21 Ultra и што не очекува под хауба

Samsung најверојатно ќе ги отстрани кутиите за Galaxy S21, што значи дека S Pen исто така нема да оди во пакет, што значи дека ќе биде...


Samsung Galaxy S21 5G: Кога ќе се лансира и во какви бои

Samsung планира да ја открие 5G Galaxy S21 серијата во јануари или на почетокот на февруари. Galaxy S21 би можел да излезе на 14 јануари,...


Бенчмарк резултати: Kirin 9000 има подобра графика од Snapdragon 875

Првиот 5нм чипсет на Qualcomm, Snapdragon 875, имал 333,269 на тестирањето, а во спротивно, Kirin 9000 на Huawei Mate 40 Pro имал 275,862...


Нови откритија за спецификациите на Samsung Galaxy S21 Ultra 5G

Samsung се очекува да го претстави „следното големо нешто“ во јануари 2021 година. Galaxy S-серијата ќе се лансира тогаш : S21, S21+, и...


Ова е Samsung Galaxy S21 Plus со Blade Bezel дизајн

После Galaxy S21 и Galaxy S21 Ultra, сега е време за Galaxy S21+ да се појави, за да биде комплетна сликата за следните пролетни...


Ова е идниот Samsung Galaxy S21 Ultra 5G со неговата камера

Стив Хемерстофер објави видео рендер со идниот предводник на Samsung и може да го погледнете во агол од 360 степени. Макс Вејнбах сподели...


Samsung Galaxy S21 (S30): Кога излегува и спецификации

Samsung Galaxy S21 (или можеби S30) се очекува да пристигне во февруари 2021 година, а во меѓувреме експертите се обидуваат да одгатнат...


Доаѓа новиот Snapdragon 875 за 20% поефикасен и 25% помал

Претстојниот модел на процесор Qualcomm Snapdragon 875G најверојатно ќе биде достапен и во Plus варијанта, тврди ликстерот Роланд Квант....


Samsung Galaxy S30 (S21): Дата, цена и спецификации

Samsung Galaxy S30 се очекува да пристигне во февруари 2021, а во меѓувреме протекоа спецификациите што се очекуваат од новиот...


Прво протекување на Galaxy S21 5G (S30) пред дебитирањето на Galaxy Note 20

Samsung Galaxy Note 20 и Note 20 Ultra се уште не се објавени официјално, кои ги очекуваме за 10 дена, а веќе предвремено излезе првиот...


Huawei P50 ќе биде со Snapdragon 875G процесор

Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) е компанија за производство на чипови за најмоќните брендови како што се Apple и...


Цените на најмоќните Android смартфони дополнително ќе пораснат следните години

Цените на најмоќните модели на смартфони во последниве години константно растат, па така денес цената од илјада долари стана стандард за...