Новости

Xiaomi Mi Mix 4 ќе биде со камера вградена под дисплејот

Mi Mix на Xiaomi ќе биде всушност првиот преклопен смартфон на кинескиот бренд, кој би можел да пристигне наскоро. Mi Mix 4 ќе има...


Leica влегува во смартфон индустријата со првиот модел Leitz Phone 1

Брендот Leica е многу добро познат бренд во професионална фотографија, кој се проби прво на пазарот на смартфоните преку телефоните на...


Вториот преклопен смартфон на Xiaomi ќе дебитира во Q4

Три месеци после презентирањето на Xiaomi Mi Mix Fold, компанијата изјави дека работи на вториот преклопен смартфон, кој ќе биде лансиран...


Galaxy Z Fold 3, Flip 3, и Galaxy Watch 4 ќе бидат откриени на почетокот на август

Samsung вообичаено го одржува Unpacked евентот во средината на август, за кога се очекуваат да излезат новите модели на: Galaxy Z Fold 3,...


Microsoft Surface Duo 2 пристигнува во септември

Откако го најави Microsoft првиот телефон Surface Duo, помина многу време. Почетниот ентузијазам поради мобилниот уред со два екрана го...


Цената на Samsung Galaxy S21 FE е објавена, се очекува во август

Претстојниот Samsung Galaxy S21 FE (Fan Edition) модел ќе биде повеќе ценовно прифатлив во споредба со Galaxy S20 FE, според најновите...


Samsung видео за Under Panel Camera (UPC) за Galaxy Z Fold 3

Samsung пред некој ден објави телевизиска реклама со слоганот "Life Opens up with Galaxy", со што сака да докаже дека е подобар од iOS....


Објавена олимпската едиција на Samsung Galaxy S21

Олимпискиот модел на Galaxy S21 од оваа година беше само најавен. Телефонот за 2021 игрите во Јапонија е со 5G верзија и беше објавен од...


Успехот на Pixel 6 зависи од новиот чип на Google

Рендерите за Google Pixel 6 веќе излегоа во јавноста, кои најверојатно ќе бидат вистинити со мал процент на можна грешка. Google самиот...


Samsung Galaxy Z Flip 3 5G би можел да чини под $1,000

Претходно пишувавме и објавивме за дизајнот на Samsung Galaxy Z Flip 3 и Galaxy Z Fold 3. Немаше никакви предикции за цената, но сега...


Што открива првиот сертификат за Samsung Galaxy Z Flip 3?

Samsung Mobile го доби првиот сертификат за претстојниот смартфон на преклоп Samsung Galaxy Z Flip 3. Преку кинеската агенција 3C за...


Samsung Galaxy S21 FE доаѓа со батерија од 4500mAh

Samsung треба да го претстави Galaxy S21 FE 2021, за кого веќе се знае се. Се работи за предводник, кој има компромис со перформансите,...


Galaxy Unpacked во јули, пристигнуваат Z Fold 3 и Z Flip 3

На следниот Galaxy Unpacked евент најверојатно Samsung ќе ги претстави Z Fold 3 и Z Flip 2, но се уште не е официјално потврдено. Samsung...


Објавени слики со следниот гејмерски смартфон на Lenovo

Објавени се слики со претстојниот гејминг смартфон на Lenovo, Legion 2 Pro. Сликите објавени од XDA Developers на Weibo, демонстрираат...


Honor би можел да го лансира новиот предводник со Snapdragon 888 во јули

Honor повеќе не е под сопственост на Huawei. Тој би можел да лансира Qualcomm Snapdragon 888 смартфон во јули, откако претходно,...


Nubia Red Magic 6 со глобален пласман од април, цените солидни

ZTE откако го основаше брендот Nubia и му овозможи самостојно да се развива се фокусираше пред се на лансирање на екстра квалитетни...


Моќникот на Honor со Snapdragon 888 доаѓа во јуни

Honor како самостоен бренд подготвува целосно нов премиум смартфон кој ќе има моќни перформанси благодарение на турбо осум-јадрениот...


Oppo Find X3 Pro е моќен смартфон со одлична камера и неверојатен дизајн

Oppo Find X3 Pro е моќен смартфон со одличен дизајн. Главниот сензор изнесува 50MP, а има и микроскопска камера од 3MP, телефото камера...


Samsung Galaxy Note 21: Спецификации, кога излегува и цена

Samsung го зајакнува арсеналот со флексибилни смартфони во 2021 година. Иако постојано слушаме дека Samsung нема да го пушти Galaxy Note...


Galaxy Z Fold 3 би можел да биде „спиритуален наследник“ на Note 20

Samsung Galaxy S21 Ultra пристигна со S Pen поддршка, но не изгледа како баш наследник на Galaxy Note серијата. Потоа се мислеше дека...


Asus ROG Phone 5 доаѓа со преден OLED дисплеј и со заден дисплеј во боја

Asus ROG Phone серијата е една од најпопуларна гејминг серија на смартфони. Asus оди на следно ниво со претстојниот модел Asus ROG Phone...