Новости

Spotify воведе Stories за доближување на артистите

Spotify искористи трик од учебникот на Facebook и реши да воведе Stories во мобилната апликација за слушање на музика преку стриминг.


Amazon ќе лансира бесплатен музички сервис

Amazon Music Unlimited ќе биде новиот бесплатен музички стриминг сервис на онлајн гигантот кој со овој потег планира да му зададе удар на...


Facebook призна дека 2 апликации може да ги гледаат и бришат вашите пораки

Facebook признава дека им дозволил на надворешни компании да пристапуваат кон личните пораки што ги...


Samsung го извлече новиот ас - Galaxy Watch и Galaxy Home

Кога помисливме дека тоа е тоа, Samsung го извлече асот од ракавот и го претстави новото партнерство со Spotify...


Android ќе ве буди со песни од Spotify

Стандардниот аларм на оперативниот систем Android сега доби нова функција со која корисниците ќе може да ги буди со песни од апликацијата...


App Store слави 10 години постоење на 10 јули

Apple открива неколку интересни податоци за App Store, по повод 10 годишнината од постоењето на онлајн ...


Кои се одличните промени кои го воведе Spotify?

Како што се очекуваше Spotify претстави нова верзија на бесплатниот дел од мобилната апликација за стриминг на музика која на корисниците...


Spotify ќе ја подобрува бесплатната понуда

Spotify наскоро ќе одржи нова промоција на која ќе ги открие плановите за развој во оваа година во која очекува да достигне над 200...


Spotify ќе активира гласовни команди

Музичката апликација Spotify тестира нова опција со која корисниците ќе може да употребуваат гласовни команди за да пребаруваат песни,...


Spotify ќе се осили со свој смарт звучник

Компанијата која стои зад музичката стриминг апликација Spotify реши да се натпреварува со моќните гиганти и да навлезе во категоријата...


Spotify доби тужба од која може да банкротира

Познатиот сервис за стриминг на музика Spotify доби тужба од издавачката куќа Wixen Music која стои зад артисти како Tom Petty, Neil...


Spotify сега има двојно повеќе претплатници од Apple Music

Spotify се пофали дека стигнале до бројката од 60 милиони претплатници кои секој месец плаќаат за премиум сервисот за 9,99 долари што е...


djay Pro лансирана и за Windows 10

Популарната апликација djay Pro  доби соодветна верзија која целосно ќе функционира на десктоп системот Windows 10. djay Pro е една од...


Spotify со месеци зафаќала терабајти од меморијата на корисниците

Апликацијата за музички стриминг Spotify со месеци зафаќала терабајти од меморијата на корисниците без тие воопшто да забележат....


Се одвива масовен хакерски напад, загрозени Twitter, SoundCloud, Spotify...

Попладнево се започна масовен DDoS хакерски напад кој таргетира повеќе сервери на најпознатите електронски и интернет сервиси и социјални...


Музиката на Beatles со Божиќна стриминг верзија

Дискографијата на Beatles поради многу проблеми со поделените авторски права долго време изостанува од најпопуларните музички апликации,...


Валкана игра на Apple - План за забрана на бесплатна музика

Apple е под сериозна истра од Американското министерство за правда за нелојална конкуренција и вршење притисок врз продуцентските куќи за...


Јака журка - Beatport со неограничена електронска музика

Beatport е најновата апликација за стриминг на музика која нуди неограничен и бесплатен пристап до илјадници песни од најдобрите DJ и...


Sony со нов музички сервис за PlayStation и Xperia

Sony најави дека корисниците на PlayStation од последните две генерации на гејмерски конзоли, како и повеќе Xperia смартфони и таблети ќе...


Биди диџеј - Пушти добра музика со djay 2

djay 2 е оценета како една од најдобрите апликации за миксање на музика со голем број на опции кои може да ги искористите во вашиот...


Twitter Music доаѓа за мобилен

Подолго време се шпекулираше дека Twitter ќе лансира музичка апликација или пак нов сервис за споделување и превземање на песни и сега...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm