Новости

Netflix сега и официјално го забранува споделувањето на лозинки

Долго време се најавуваше, сега тоа и го направија. Netflix откриваат дека нивните мерки против споделување на лозинки ќе влијае врз...


Нетфликс ќе вложи неверојатни 2,5 милијарди долари во Јужна Кореја

Нетфликс во следните 4 години ќе вложува етапно на неколку пати, вкупно 2,5 милијарди долари во јужнокорејска продукција, официјално...


Netflix ја проширува забраната за споделување на лозинки на повеќе земји

После официјалната најава за стопирање на споделување на лозинки со пријатели и семејството на различни локации, Netflix почна со...


Netflix е кралот на стримингот и тоа е факт!

Nielsen е компанија што мери број на публика. Со најновите информации се докажува дека Netflix бил најпопуларен стриминг сервис во 2022...


Netflix најави опција за да го намали споделувањето на лозинки

Netflix најави дека околу 100 милиони домаќинства во светот, го користат бесплатно нивниот видео сервис, односно се споделуваат профили...


Стриминг сервисот го испрати iPod Touch во историјата

Apple официјално објави дека iPod Touch нема повеќе да се произведува и да го продава музичкиот плеер iPod Touch. Овој уред во своето...


Netflix конечно ќе ги отстранува профилите што не сакаат да плаќаат претплата

Стриминг сервисот поднел извештај со загуба од 200,000 корисници во првата четвртина од 2022, по што акциите му паднаа. Netflix овој пат...


Spotify исплатил 7 милијарди долари за авторски права во 2021г.

Стримингот ја спаси музичката индустрија, а за свој дел од тортата се борат компаниите како што се Spotify, Deezer, Apple Music, Tidal, и...


Facebook го претстави стриминг сервисот за видео игри

Уште сега станува јасно дека најголемиот тренд дека моќта во иднина ќе биде во гејминг индустријата и стримингот особено. Кога ќе ги...