Новости

Samsung го претставува најновиот член на Galaxy A фамилијата– моделот A31

Скопје, 01јули 2020година– Компанијата Samsung Electronics Co., Ltd.денес го претстави Galaxy A31,смарт телефон кој доаѓа со...


Познати деталите за дисплејот на Samsung Galaxy Note 20 Plus

Новиот супер моќен фаблет Samsung Galaxy Note 20 Plus се појави на HTML5 тест од каде се откриваат нови детали за неговиот дисплеј кој ќе...


Galaxy Note 20 Plus ќе има заоблен дисплеј

Samsung Mobile по се изгледа нема да воведе огромни измени во визуелната презентација на следниот фаблет Samsung Galaxy Note 20 Plus,...


Samsung ваучер со купување на Galaxy S20, S10 или Note 10

Samsung Galaxy S10 е претходната серија од премиум S-класата S20, која е исто така


Samsung Galaxy S11 доаѓа со огромен дисплеј

Samsung Mobile има големи изненадувања за фановите некаде во февруари следната година, а едно од нив ќе биде претставувањето на огромниот...


Samsung ги спрема Lite верзиите за почетокот на 2020

Во градот на коцката, Лас Вегас ќе бидат претставени двете нови Lite верзии од премиум класата на Samsung. CES 2020 ќе ни ги претстави...


Samsung Galaxy S10 Lite доаѓа со моќна камера и Punch hole

Samsung прави офанзива на пазарот со два нови Lite модела, извадени од премиум моделите од Note и S серијата - Samsung Galaxy Note 10...


Meizu Pro 5 - моќна машина со ниска цена

Pro 5 го конструираше компанијата Meizu со цел да создаде flagship модел во Pro класата...


Моќниот Meizu Pro 5 одложен за ноември

Meizu Pro 5 одличниот смартфон од новата Pro серија најверојатно ќе треба да почекаме барем уште месец дена за да го видиме на дело...


Официјално Meizu Pro 5 - Ова е евтиниот Galaxy S6

Meizu го промовираше супер смартфонот Meizu Pro 5 кој ќе биде предводник на новата Pro класа, а најдобро што може да се опише е дека е...


Meizu прави Samsung смартфон со своја цена и дизајн

Meizu може да привлече огромно внимание со новиот смартфон кој ќе има значајни компоненти од Samsung како Super AMOLED дисплеј со...


Samsung со најмоќниот телефон на преклоп

Телефоните на преклоп се уште се интересни за одреден број на купувачи, дел поради нивната конструкција, дел поради носталгија. Затоа...


Samsung Galaxy S6 Edge Plus - Поголем, поефикасен, пофраерски

Samsung го претстави и четвртиот супер смартфон оваа сезона кој се чини дека е најквалитетен, особено за фановите на големи фаблети....


Официјално Samsung Galaxy Note 5 - Супер спринтер

Samsung Mobile направи вистински спринт и го претрка Apple со промоцијата на новиот супер моќен фаблет Samsung Galaxy Note 5 кој за прв...


Samsung Galaxy Note 5 - најмускулест во моментот

Новиот Galaxy Note 5 ќе биде лансиран од Samsung за неколку дена...


Ултра тенкиот Samsung Galaxy Tab S2 доаѓа наскоро

Samsung редно е да направи огромен успех и со Galaxy Tab S2 серијата на таблети, па затоа ќе биде применет сличен дизајн и елементи како...


Samsung Galaxy Alpha тргна по Android освежување

Еден од подобро дизајнираните смартфони на Samsung од минатата година Galaxy Alpha е ставен на листата на добивање на софтверска...


Запознавање со Lenovo S90 - Вистински убавец со убиствен сетап

Lenovo знае како да си „игра“ со материјалите на изработка, па откако ни го претстави трислојниот Vibe X2 и хеви металецот Vibe Z2 Pro,...


Погледнете ја забранетата секси реклама за Kazam Tornado 348

Рекламата за Kazam Tornado 348 наменета за телевизиските гледачи за жал е забранета поради сексуалната конотација. Во видеото има женски...


Galaxy Tab S2 ќе сецка јаболка со супер тенко тело

Samsung Mobile се подготвува на големо да ја воодушеви јавноста со втората генерација на Galaxy Tab S2 таблетите кои ќе бидат екстремно...


Samsung Galaxy Tab S II серијата помоќна од било кога

Samsung Mobile и оваа година ќе продолжи со циклусот на обновување на постојните серии на таблети и смартфони, но ќе се фокусира само на...