Новости

Багот кај iPhone 14 Pro и 14 Pro Max ги рестартира телефоните кога се полнат

Како што растат коментарите за багот кај iPhone 14 серијата, така стагнира и продажбата на новите предводници на Apple. iPhone 14 Pro и...


Првите рендери со Galaxy S23 и Galaxy S23+

Имаме преостанато уште 4-5 месеци пред Galaxy S23 серијата официјално да дебитира на почетокот на 2023 година. Веќе протекоа слики со...


Откриена големината на батеријата на Apple Watch Ultra

Робустниот Apple Watch Ultra почнува да станува актуелен, иако би можел да излезе другата година. Се претпоставува од страна на...


Samsung Galaxy Tab S8 FE излегува со Android 13 и подобрен процесор

Samsung моментално работи на нов Fan Edition уред од Galaxy Tab S8 серијата, познат како Tab S8 FE. Android 13 софтверот е на маса овде,...


Историски успех на НАСА, DART прецизно го удри астероидот

Вселенското летало на НАСА успешно удри во површината на оддалечениот астероид во вторникот, 1,5 час после полноќ по наше време. Така...


vivo ја лансираше својата следна генерација паметни телефони на преклопување, X Fold+

Надградбите од неговиот претходник вклучуваат чипсет од 4 nm, побрзо полнење и уште попаметен камера систем во ко-инженеринг со ZEISS...


Батеријата е се уште проблем за iPhone корисниците со инсталацијата на iOS 16

Тешко е да се замисли како некој со iPhone 12 Pro Max или iPhone 13 Pro Max се жали за долготрајноста на батеријата. iPhone 11 Pro Max ви...


Apple го спрема издржливиот iPhone 15 Ultra за следната година

Apple за следната година го спрема најмоќниот телефон со додавката - Ultra. Станува збор за модел што треба да пристигне точно за една...


Илјадници роботи на Tesla ќе работат во нивните фабрики

Илон Маск тврди дека Tesla Bot би можел да ја трансформира светската економија и да реши моментално голем проблем во многу индустрии низ...


Новото Volvo EX90 доаѓа со технологија што препознава пијан возач

Volvo се ориентира кон електричната мобилност, а во меѓувреме се посветени кон иновации. Третиот електричен модел годинава - EX90, кој...


Samsung Galaxy S23 е со подобрена фацијална технологија за препознавање на лице

GalaxyClub официјално го објави документот за патентирање на апликација од Samsung, наменета за Galaxy S или Galaxy Z серијата. Патент...


Samsung листа за надградба со Android 13 софтвер

Google официјално го објави Android 13 во средината на август. Samsung се очекува да го вгради Android 13 со One UI 5.0 кориснички...


Google Pixel 7 доаѓа со почетна цена од 600 долари

Објавени се цените на новите Pixel 7 и Pixel 7 Pro во јавноста, непосредно пред нивното претставување на Made by Google, кој се одржува...


Volkswagen претстави моќно футуристичко возило, со различни режими на патување

Volkswagen претстави уникатен и футуристички концепт на електричен автономен автомобил, наречен Gen Travel. Gen Travel е претставен пред...


84% од сите блокчејн апликации доаѓаат од Кина

Кина стана една од светските економски велесили, која е лидер во многу индустрии. Истото важи и за пазарот на блокчејн. Кинеските медиуми...


Нов iOS 16 баг може да ви го заклучи Apple Mail профилот

Apple го лансираше iOS 16.02, кој уништува багови што ги имаше на iPhone 14 Pro моделите. Проблемот беше кога корисниците ја вклучуваат...


Детскиот сон на Лери Пејџ за летачко такси нема да се оствари

Летачките автомобили биле дел од детските соништа на ко-основачот на Google, Лери Пејџ, кој одлучил да ги претвори овие соништа во...


Google целосно го откри дизајнот на претстојниот Pixel Watch на видео

Google годинава е полн со изненадувања, на 6 октомври ќе лансира многу производи. Официјално е објавено видео од компанијата за кружниот...


Sony спрема потенка верзија на PlayStation 5 за 2023 година

Sony константно се труди да ја подобри својата конзола PlayStation 5. Така на почетокот на овој месец го претстави новиот полесен модел....


САД и Русија заедно на ISS и покрај војната во Украина

Сергеј Прокопјев и Димитриј Петелин од Сојузот ќе полетаат со капсула на НАСА , заедно со Франк Рубио. Лансирањето е закажано за 11.45...


Google објави официјално видео за да ја разгледате „цела Pixel колекција“

Google е на чекор до објава на новиот Pixel еко-систем на 6 октомври. Се очекува Google да ги презентира Pixel 7 и Pixel 7 Pro, за кои...