Новости

ASUS ROG Phone 7 пристигнува со ѕверски перформанси

Asus ROG Phone 6 Pro е еден од најдобрите гејминг смартфони, а можеби и најдобриот гејмерски смартфон на пазарот. Asus ќе го лансира...


Asus ROG Phone 7 објавен на TENAA со огромна 6,000mAh батерија

Asus го открива следниот гејминг смартфон Asus ROG Phone 7, според неодамнешното листање на TENAA, кој се очекува да излезе наскоро. ASUS...


Ноќното фотографирање со Galaxy S23 Ultra ќе биде на друг левел

Ice Universe на Twitter објави дека ноќното фотографирање со најдобриот Galaxy S Ultra уред, ќе биде на повисоко ниво, односно...


Xiaomi предводникот ќе биде со 6.55-инчен 4K дисплеј

Xiaomi е еден од најголемите производители на смартфони, кој постојано воведува иновации. На пример, Xiaomi 11T Pro е првиот смартфон што...


Honor ги лансира Play 4 и 4 Pro за 3 дена

Honor ќе ги презентира Honor Play 4 и Play 4 Pro на 3 јуни, при што во меѓувреме ги откриваме спецификациите на Honor Play 4, кои се...


Honor X10 потврден дека излегува, веројатно ќе е 19 мај

Honor X10 се појави на списокот на TENAA со спецификациите и официјалното име. Новиот модел ќе биде со IPS LCD дисплеј од 6,63 инчи, со...