Новости

Флексибилните телефони се повеќе се бараат, Samsung е доказ за тоа

Претседателот на одделот за мобилни уреди во Samsung, Т.М. Роу, неодамна коментираше дека целта на Samsung е флексибилните смартфони да...


ТМ Роу открива некои детали за следните флексибилни телефони

Остана уште една недела до претставувањето на новите Samsung уреди, при што најголемото внимание е насочено кон новите генерации на...


Samsung планира да лансира AR Galaxy Glasses, има нов патент

Samsung нема официјална најава, но изгледа дека планира да лансира исто така свои AR очила. Samsung поднел претходно патент за "Galaxy...


Добредојде за новото семејство на Samsung Galaxy S23!

Samsung Galaxy Unpacked моментално се одржува во Сан Франциско, а Телефони.мк и медиумите од цел свет го следат во живо. Samsung...


Samsung Electronics и корисниците на Galaxy досега собраа над 10 милиони долари за глобалните цели

Компанијата Samsung објави дека постигнала значајно достигнување на патот кон исполнување на целите за одржлив развој или глобалните цели...


Новите Samsung Galaxy телефони на преклопување за поодржлива иднина и најразновидно мобилно искуство

Делувањето во мобилниот бизнис сектор на компанијата го истакнува напредокот во својата посветеност да постигне „повеќе со помалку“ преку...


Samsung ја предводи холистичката здравствена иновација со Galaxy Watch5 и Galaxy Watch5 Pro

Скопје, 10. Август, 2022 – Компанијата Samsung Electronics Co., d.o.o. ги најави моделите на паметни часовници Galaxy Watch5 и Galaxy...


Samsung во 2021 испорачал над 10 милиони преклопни смартфони

Samsung во 2019 година го претстави првиот модел на преклопен смартфон, новата технологија беше со одредени ограничувања, првенствено во...


Дојде моментот кога паметните телефони на преклопување станаа широко распространети

Д-р ТМ Рох, претседател и раководител на одделот за мобилно искуство во Samsung Electronics Цел живот работам како инженер и бев...


Samsung: Преклопните смартфони ќе станат мејнстрим уреди

Samsung предвреме ја сфати иднината со преклопните смартфони и затоа е лидер на пазарот на телефоните што се преклопуваат. Тоа е...


Samsung Galaxy Tab S8 поставува нови стандарди: најголем, најхрабар и најразновиден Galaxy таблет

Samsung Galaxy Tab S8 поставува нови стандарди: најголем, најхрабар и најразновиден Galaxy таблет досега


TM Roh го најави најдобриот Samsung Galaxy S уред досега

За претстојниот период на воведување нови технологии и уреди, TM Roh, претседател и раководител на одделението за мобилно искуство (MX)...


Ново доживување со користење на паметните часовници Galaxy Watch4 и Galaxy Watch4 Classic

Компанијата Samsung Electronics ги претстави новите модели на часовници, Galaxy Watch4 и Galaxy Watch4 Classic и со тоа започна нова ера...


Шефот на Samsung најави што ќе претстави на следниот Unpacked евент

Речиси се е веќе познато за следните модели на Galaxy Z Fold и Galaxy Z Flip. Сега претседателот на Samsung Electronics, Т.М. Роу, изјави...


Samsung One UI 3.1 ажурирањето носи моќни опции од Galaxy S21 во S20, Note20 и Galaxy Z сериите

Samsung One UI 3.1 ажурирањето носи моќни опции од Galaxy S21 во Galaxy S20, Galaxy Note20 и Galaxy Z сериите


2021 година и целосно прилагодено технолошко искуство на корисникот

Уште од рана возраст, TM Roh, претседател и директор на мобилните комуникации наSamsung Electronics, беше фасциниран од инженерството и...


Претставен Galaxy Z Fold2: Спој на елеганција и автентични иновации

​Како трета генерација на телефони на преклоп на Samsung, Galaxy Z Fold2 го комбинира импресивниот дизајн со најнапредните технолошки...