Новости

Samsung Galaxy Tab S9 Ultra: Спецификации за новиот премиум таблет

Samsung планира да лансира уште еден Ultra уред оваа година, но нема да биде смартфон, туку таблет. Спецификациите за новиот модел Galaxy...


Google ги најавува Pixel 7a, Pixel Fold, и Pixel 8 за 10 мај

Google официјално ја најавува својата девелоперска конференција, која што ќе се одржи на 10 мај пред мала пубика. Регистрацијата е...


Apple за следната година спрема преклопен iPad Fold

Apple оваа година нема да претстави нов iPad, затоа што се очекува пад на пазарот на таблети за 10-15%. Сепак, Apple другата година ќе го...


Google Pixel Tablet излегува во 2023, а веќе го продаваат на Facebook!?

Google во текот на својоата Google I/O конференција го спомна Pixel Tablet за прв пат. Кога беше лансиран Pixel 7 телефонот, Google откри...


Apple спрема уред со преклопен екран, но не е iPhone

Мобилните компании веќе се борат за своето место на пазарот на преклопни смартфони. Apple моментално нема уреди со преклопни екрани....


Google Clock надградбата пристигнува за Pixel Tablet со нови алатки

Google Pixel Tablet е резервиран за следната година, а Google веќе прави некои прилагодувања за апликациите на уредот. Сите апликации ги...


Google Pixel Watch пристигна со Samsung Exynos 9110 процесор

Конечно официјално е претставен Pixel Watch, смартчасовникот на Google. Долго време слушавме за него. Доаѓа со 41мм куќиште направено до...


Ѕвездата на „Pixel“ настанот на 7 октомври ќе биде Pixel Tablet

Со формалното лансирање на Pixel 7 дуото и Pixel Watch на аголот, новите информации веќе речиси целосно се излезени на виделина. Одредени...


Samsung Galaxy Tab S8 FE излегува со Android 13 и подобрен процесор

Samsung моментално работи на нов Fan Edition уред од Galaxy Tab S8 серијата, познат како Tab S8 FE. Android 13 софтверот е на маса овде,...


Google објави официјално видео за да ја разгледате „цела Pixel колекција“

Google е на чекор до објава на новиот Pixel еко-систем на 6 октомври. Се очекува Google да ги презентира Pixel 7 и Pixel 7 Pro, за кои...


Nokia го враќа ретро шармот со три обични мобилни телефони и Android таблет

HMD Global најави четири нови уреди: три класични мобилни телефони на Nokia и таблет. Тоа се: Nokia 2660, Nokia 5710, и Nokia 8210,...


Samsung Galaxy Tab S8: Официјално распакување од кутијата

Од додатоците, „Galaxy Tab S8“, „Tab S8 +“ и „Tab S8 Ultra“ доаѓаат со „S Pen“, кое е вклучено во пакетот, како и голем број на заштитни...


Samsung Galaxy S22 Ultra: Предвремено протечени слики со новиот телефон и новиот таблет

Samsung Galaxy S22 серијата пристигнува официјално утре, но сите ликстери се тркаат кој повеќе слики ќе објави предвреме од новата Tab S8...


Samsung Galaxy Tab S8 спецификации и цени за сите верзии

Samsung Galaxy Tab S8 фамилијата ќе биде дефинитивно најмоќното нешто на пазарот во својата категорија на таблети. Samsung ќе ги...


Промо слики и цени протекоа за Tab S8 Ultra и неговите браќа

Samsung ќе ја претстави претстојната Galaxy Tab S8 серија на 9 февруари, на својот Unpacked настан, заедно со Galaxy S22 серијата. Во...


Samsung Galaxy Tab S8 серијата протече со брилијантен дизајн, без полнач

Samsung Galaxy Tab S8 и Galaxy Tab S8 Ultra ќе бидат топ модели на таблети, кои излегуваат наскоро, следниот месец. S Pen-таблетите ќе...


Samsung Galaxy Tab S8 Ultra: Протекоа нови слики со нов засек

На Samsung Unpacked 2022 евентот излегува новата Galaxy S22 серија и Tab S8 серија. Предвремено излегуваат слики со Galaxy Tab S8 Ultra...


Samsung го претстави новиот Galaxy Tab A8: Поголем екран, поголема моќност и повеќе перформанси

Што е најважно, корисниците можат безбедно да уживаат во сите функции на Galaxy Tab A8. Galaxy Tab A8 е поддржан од водечката безбедносна...


Што да очекуваме од Samsung Galaxy Tab S8 и S8 Ultra

Премиум таблетот на Samsung ќе пристигне во три верзии: Galaxy Tab S8, Tab S8+, и Galaxy Tab S8 Ultra. Samsung претходно ги откри...


Samsung Galaxy Tab A8 излегува сега во октомври со 10.4-инчен TFT LCD екран

Samsung Galaxy Tab A8 се појави онлајн ненамерно, па следниот ден веќе почнаа да протекуваат неговите спецификации. Galaxy Tab A8 би...


Xiaomi работи на смартфон што ќе се собира со намотување

Според најновиот USPTO листинг, Xiaomi планира да произведува ролабилен смартфон, односно смартфон што ќе се собира со намотување. Веќе...