Новости

Tesla треба да повлече рекордни 150 илјади возила поради откриена грешка во системот

Од Tesla е побарано да повлече 158 илјади електрични возила откако Националната агенција за безбедност на сообраќајот на патиштата...


Маск "олеснат" за 14 милијарди и пад на второто место по богатство

Технолошкиот и бизнис могул Елон Маск откако кратко го освои врвот како најбогат човек на планетата повторно се спушти на второто место...


Baidu и Geely основаат компанија за да и конкурираат на Teslа

Големи планови за пазарот на електрични возила има Baidu. Кинеската компанија е најпозната по интернет прелистувачот, која подоцна стана...


Ќе добие ли Европа компактен електричен автомобил од Tesla?

Елон Маск има нов план за освојување на европскиот пазар, со лансирање на нов компактен електричен автомобил кој повеќе ќе одговара на...


Овде може да откриете за колку минути богатите ја заработуваат вашата годишна плата

Коронавирусот направи драстични промени во светот, па така некои банкротираа, а други пак ситуацијата ги збогати. Вредноста на Џеф Безос...


Верзија на Tesla Cybertruck изгледа како вонземјанска

Tesla Cybertruck е возило со радикален дизајн и робусна градба, со апсолутен електричен погон. Charlie Automotive го гледа Tesla...


Автопилотот на Tesla го спаси возачот од мечка на автопат

Автопилотот е најинтересната опција кај автомобилите на Tesla, при што досега на интернет сме виделе бројни видеа во кои технологијата ги...


Автопилотот на Tesla вози опасно и пребрзо!

Автопилотот на Tesla Motors е се уште во тест фаза...


Елон Маск - на ред се електрични авиони!?

Елон Маск е прогласен за човек со две лица пред јавноста...


Tesla го активираше автопилотот за електромобилите

Tesla го лансираше новиот софтверски додаток автопилот за електромобилите од серијата Tesla Model S со што возачите ќе добијат значителна...


Елон Маск: Apple се гробишта за неуспешни „Теслаши“

Елон Маск е можеби еден од најкоректните извршни директори меѓу технолошките гиганти, но неговата најнова провокација кон Apple навистина...


Елон Маск ги намалува ПР активностите

Големиот бизнис лидер Елон Маск стои на чело на Tesla Motors, SpaceX и Solar City...


Елон Маск го претстави фасцинантниот Model X

Јасно е дека Tesla Motors сакал да направи автомобил од прва класа...


Porshe и покажа на Tesla што е моќен спортски електромобил

Porshe со децении ги изработуваше едни од најубавите спортски купеа но, сега реши да му се спротистави на новиот предизвикувач Tesla и...


Honda влегува во шемата на самоуправувачки возила

Google е лидер во концептот на самостојните автомобили...


Проверете дали ќе ве примаат на работа во Apple

Ако сте голем обожавател на технологија, сигурно сакате да работите во Apple...


Како младиот Елон Маск започнал со бизнис

Елон Маск има посебна животна приказна како претприемач и лидер на двете големи компании SpaceX и Tesla Motors...


Елон Маск на небесна прошетка со крила

Само храбрите и лудите може да направат големи нешта во животот...


Tesla ангажира хакери кои ќе ги штитат електромобилите

Tesla одговори на сите медиумски паники дека модерните автомобили со компјутерски системи може да се хакираат, а со тоа возачите да се...


Tesla има роботски полнач за автомобили

Tesla креираше автоматски роботизиран полнач за електричните автомобили кој има форма на змија и може самостојно да се поврзе со докинг...


Tesla влегува во лудо возење

Илон Маск, омилениот директор и иноватор го најави новиот Luducrus Mode на возење кој ќе биде вграден во автомобилите на Tesla Mode и ќе...