Новости

Sony го претстави дизајнот на новиот PSVR2 за неверојатно гејминг искуство

Sony го претстави дизајнот на новиот PlayStation VR2 со сферична форма и се вклопува со линијата на PlayStation 5 конзолата. Во...


Samsung најави три нови Galaxy Book лаптопи

Минатиот месец Samsung ја најави Galaxy Book серијата на лаптопи: Galaxy Book Pro, Galaxy Book Pro 360 и Galaxy Book Odyssey. Galaxy...


Samsung Galaxy A82 е спремен да ја засили средната категорија

Samsung Galaxy A серијата добива нов член, а тоа е Galaxy A82 моделот, кој ќе биде познат под името Galaxy Quantum 2 на одредени пазари,...


Huawei Mate 40 Pro Plus пристигнува наскоро со 6 задни камери

На 22 октомври Huawei ќе ја претстави Mate 40 серијата - Mate 40, Mate 40 Pro, и Mate 40 Pro Plus. Сите модели ќе бидат со Kirin 9000...


Официјално Samsung Galaxy Z Fold 2: Флексибилност и уникатно искуство со камерата

Samsung ја започна новата ера со моделот Samsung Galaxy Fold, а потоа продолжи со Samsung Galaxy Z Flip. Сега отвара нова ера со...


Huawei ќе ги лансира производите од Matebook серијата на лаптопи и на македонскиот пазар

Huawei ќе ги лансира производите од Matebook серијата на лаптопи и на македонскиот пазар Кон крајот на месецов, технолошкиот...


Samsung Galaxy Chromebook: 2-во-1 лаптоп/таблет со стилус

Samsung го претстави Galaxy Chromebook, 2-во-1 уред со Google ChromeOS оперативен систем. Уредот може да се користи и како лаптоп и како...


Samsung Galaxy S20+ ќе снима 8К видео и ќе биде без 3.5мм џек за слушалки

Samsung Galaxy S20 пристигнува за неполн месец во три различни верзии, т.е. на 11 февруари во Барселона. Во меѓувреме се дознава дека...