Новости

Сакате ли на пат низ вселената со Virgin Galactic? 450.000 долари ве молам!

Компанијата за вселенски туристички летови Virgin Galactic, во сопственост на Ричард Бренсон, соопшти дека ќе пушти карти за вселенски...


Џеф Безос ќе се издигне над 100 километри од Земјата во вселената

Џеф Безос е најбогатиот човек во светот, кој ќе се придружи кон клубот на астронаути во вторник при првото лансирање во вселената на...


Следните планови на Ричард Бренсон се вселенска станица и хотел покрај Месечината

Ричард Бренсон беше првиот човек што стапна подалеку во вселената на прошетка со неколку луѓе со својата капсула на Virgin Galactic -...


Blue Origin доби лиценца за пробен лет во Вселената

Голем чекор напред за компанијата на основачот на Amazono, Џеф Безос. Неговата друга компанија за летови во вселената, Blue Origin,...


Милијардерот Ричард Брансон прв стигна до работ на вселената

Ричард Брансон е првиот милијардер кој успеа да освести комерцијален лет со патници до работ на вселената преку неговата компанија Virgin...


Virgin Galactic наплаќа билет за вселената по 250.000 долари

Virgin Galactic веќе почна да наплаќа за вселенските летови и формирал цена од 250 илјади долари од лет. Претходно објавивме дека...


Ричард Бренсон сака да летне во вселената пред Џеф Безос

Ричард Бренсон, сопственикот на Virgin Galactic, доби дозвола за организирање на комерцијални патувања во вселената, со вселенското...


Ричард Бренсон тргнува во вселената дури и порано од Џеф Безос?!

Ричард Бренсон ги најави своите планови за патот во вселената. Досегашните планови на Virgin Galactic беа во втората половина на на 2022...


Virgin Galactic: Концепт авион што патува 90мин. од Лондон до Њујорк

Британската компанија Virgin Galactic го претстави концептот за новиот суперсоничен авион, кој би требало да го револуционизира...


Погледнете ја патничката кабина на вселенскиот брод Virgin

Virgin Galactic сериозно се спрема за првите комерцијални туристички летови во вселената. На видеото може да погледнеме како изгледа...