Новости

Новите Samsung Galaxy телефони на преклопување за поодржлива иднина и најразновидно мобилно искуство

Делувањето во мобилниот бизнис сектор на компанијата го истакнува напредокот во својата посветеност да постигне „повеќе со помалку“ преку...


Moto Razr 2022 официјално се лансира, ривал на најголемите

Moto 2022 дебитираше во Кина, веднаш после откривањето на Samsung Galaxy Z Flip 4. Moto Razr 2022 доаѓа со Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1...


Samsung објави официјални видеа со Galaxy Z Fold 4, Flip 4, Galaxy Watch 5, и Galaxy Buds 2 Pro

Samsung официјално вчера ги презентираше новите преклопни смартфони Galaxy Z Fold 4 и Flip 4, како и новиот смартчасовник Galaxy Watch 5,...


Samsung ја предводи холистичката здравствена иновација со Galaxy Watch5 и Galaxy Watch5 Pro

Скопје, 10. Август, 2022 – Компанијата Samsung Electronics Co., d.o.o. ги најави моделите на паметни часовници Galaxy Watch5 и Galaxy...


Samsung Galaxy Z Flip 4 и Galaxy Z Fold 4 го менуваат начинот на користење на смартфоните

Претставување на Samsung Galaxy Z Flip 4 и Galaxy Z Fold 4: Сестран уред кој го менува начинот на користење на паметните телефони


Samsung Galaxy Z Flip 4: Компактен во цената и големината, моќен одвнатре

Samsung официјално го претстави и својот Z Flip 4 на Unpacked настанот, со што овој телефон се отвара и преклопува вертикално во споредба...


Samsung Galaxy Z Fold 4 официјално излезе: Моќност, големина и флексибилност

Најмоќниот преклопен смартфон на Samsung официјално излезе. Телефони.мк го следеше Samsung Unpacked, и ве информираме дека новиот модел...


Гигантот за електрични возила Nio, ќе им конкурира на Galaxy и iPhone

Nio е кинеска компанија, позната по своите електрични автомобили, кои најавија неодамна и проширување на пазарот на смартфони. Сака да им...


WhatsApp овозможува авторизирање на уред за најава на корисникот

WhatsApp почна со зајакнување на безбедноста на својата платформа и зајакнување на приватноста на корисниците. Новата опција на која што...


Amazon ќе го купи Roomba за 1,7 милијарди долари!?

Амазон во петокот објави дека го купува iRobot, производителот на правосмукалки, за речиси 1,7 милијарди долари. iRobot ги продава своите...


Samsung Galaxy S23 Ultra: Протече кодното име и модел бројот

Кодното име на Galaxy S23 Ultra протече шест месеци пред официјално да биде откриен новиот модел на Samsung од S-класата. Предводникот...


Спремни ли сте за новото „мало“ нешто на Samsung?

Samsung Galaxy Z Flip 4 е уредот што го очекуваме да биде поевтин и покомпактен, со цел да може да го собере полесно во џеб. Samsung...


Тик, так... Уште 1 ден до новите Samsung Galaxy Z Fold 4 и Z Flip 4

Само уште еден ден додека официјално да излезат новите преклопни телефони на Samsung: Galaxy Z Fold 4 и Z Flip 4. Настанот може...


Видео со разликите меѓу iPhone 14 Pro Max и iPhone 13 Pro Max

iPhone 14 серијата ќе биде лансирана за еден месец отприлик. 6.1-инчениот iPhone 14 Pro и 6.7-инчениот iPhone 14 Pro Max нема да имаат...


Instagram тестира нова опција за објава на долги слики

Instagram полека, но сигурно, станува се посличен на TikTok. Директорот на Instagram, Адам Мосери, потврди дека почнува со тестирање на...


Ќе го купи ли Маск - Twitter?

Сапуницата со купувањето на Twitter од Маск, сепак може да се реши надвор од судот. Маск објави на Twitter под кои услови оригиналниот...


Поради напнатоста помеѓу Кина и Тајван, Apple ќе го одложи почетокот на продажбата на iPhone

Тензиите меѓу Кина и Тајван не престануваат, земјите се спремаат на воен план и се повеќе се пишува дека голема е веројатноста Кина да го...


Британскиот парламент го затвара својот TikTok профил

Врз основа на повратните информации од членовите на парламентот, го затвараме пилот TikTok профилот на парламентот порано одошто беше...


Galaxy Z Flip 4 и Z Fold 4 објавени во достапните бои

Ликстерот Иван Блес, објави нови рендери со новите преклопни смартфони што треба Samsung да ги претстави за неколку дена. Galaxy Z Flip 4...


Преземете ја контролата над вашиот бизнис со Telekom MK апликацијата за деловни корисници

Комуникацијата е еден од клучните темели на секој бизнис во денешно време и  затоа се потребни електронски алатки коишто ќе ви помогнат...


Луѓето повторно масовно патуваат, Airbnb оствари рекорден резултат

Извршниот директор на Airbnb, Брајан Чески, напиша емотивно писмо во 2020 година, со кое што најави откази за 1900 вработени. Се разбира,...