Новости

Apple со креативна реклама за игнорирање на бучавата кај AirPods Pro 2

Apple објави нова реклама за AirPods Pro 2. Втората генерација на премиум безжични слушалки на Apple беа објавени минатиот септември, со...


Следните премиум слушалки на Sony ќе бидат WF-1000XM5

Sony се спрема за нов модел на слушалки (earbuds), се уште необјавените WF-1000XM5, но ова е првата слика објавена во јавноста, која...


Xiaomi Buds 4 Pro се најновиот модел, доаѓаат со квалитетен звук

Xiaomi ја откри најновата Xiaomi 13 серија на MWC 2023, како и Xiaomi Buds 4 Pro безжичните слушалки, кои што доаѓаат со Hi-Res Audio...


Huawei Watch Buds е официјално 2-во-1 смартчасовник со слушалки под хауба

Huawei го лансираше и официјално уредот 2-во-1, каде што Bluetooth слушалките се сместени под смартчасовникот. Кога се сместени во...


Honor претстави нови смартфони, часовник и безжични слушалки

Mobile World Congress почна во Барселона. Сите компании сега ги презентираат своите новитети и нови модели на смартфони. Honor ја...


AirPods 3 излегоа официјално со Spatial Audio и ниска почетна цена

Apple официјално ги претстави новите и редизајнирани AirPods 3 со поддршка за Spatial Audio и ниска аудио дисторзија, компактен дизајн и...


Можната цена на Samsung Galaxy Buds 2 е откриена

Samsung Galaxy Buds 2 би требало да се појават на Unpacked настанот на Samsung, за кои во меѓувреме 91Mobiles ги објави рендерите. Цените...


Официјално видео за Sony WF-1000XM4: Новите безжични Bluetooth слушалки

Претходно протекоа слики со Sony WF-10000XM4, но сега имаме и видео за безжичните Bluetooth слушалки. Сега излезе и официјално видео...


Samsung ќе приреди кул изненадување за време на лансирањето на Galaxy S21!?

Samsung ќе го одржи својот Unpacked настан за следната година во јануари, наместо во февруари. Тогаш нема да ги имаме Galaxy Z Fold Lite,...


Протекоа рендери за Lenovo Legion со поп-ап камера

XDA Developers изработиле слики со дизајнот на идниот Lenovo Legion гејминг смартфон. Lenovo веќе потврди одредени спецификации за него,...


Samsung дизајнирал помали чипови за зголемување на батеријата во Galaxy Buds+

Samsung го менува дизајнот на слушалките, а лансира и ниво чипови за подобрување на животниот век на слушалките. Потрошувачите бараат...