Новости

Apple ќе ја изигра ЕУ и ќе воведе безжично полнење кај iPhone 15 (2023)

ЕУ воведе стандардизација на полначот да биде за сите производители на смартфони со USB C. Apple сепак најде дупка во законот и така...


Предводникот Motorola Frontier ќе биде моќен со сензор од 200MP

Следниот предводник на Motorola би можел да биде со огромна резолуција на камерата. Motorola Frontier наводно ќе биде со 6.67-инчен...


Samsung Galaxy S22 Ultra пристигнува со ултра брзо полнење

Samsung извршил големи надградби во полнењето на S22 серијата. Ultra моделот и Plus верзијата доаѓаат со 45W брзо полнење и 25W за...


Следете го настанот со iPhone 13 во живо, откриена батеријата

Apple iPhone 13 серијата ќе биде со голема дизајнерска надградба, но има и многу други нешта за кои треба да бидеме возбудени. Настанот...


Samsung страницата во Франција официјално го потврди S21 FE

Сега сме веќе сигурни дека S21 FE чека на листата за лансирање после неколку официјални протекувања. Samsung ги објави спецификациите на...


Samsung Galaxy Z Flip 3 е поевтиниот брат, но сепак импресивен!

Samsung Galaxy Z Flip 3 може да се пофали со поголем надворешен екран, што го олеснува прегледот на известувања и пораки без отварање на...


Спецификациите на Huawei P50 Pro (неофицијално) протекоа без 5G мрежа!?

Наскоро Huawei ќе го претстави Huawei P50 на својот следен евент. MySmartPrice објави дека наводно Huawei P50 Pro ќе биде лимитиран на 4G...


Реверзибилното безжично полнење конечно пристигнува со iPhone 13

YouTube-рот Филип Корој и познатиот ликстер Макс Вејнбах, имаат нови важни информации за iPhone 13 серијата. Некои велат дека следната...


Можната цена на Samsung Galaxy Buds 2 е откриена

Samsung Galaxy Buds 2 би требало да се појават на Unpacked настанот на Samsung, за кои во меѓувреме 91Mobiles ги објави рендерите. Цените...


Новата технологија на Xiaomi ја полни батеријата до 100% за само 8 минути!

Xiaomi ја претстави технологијата со која што батеријата може да се наполни од 0 до 100% за помалку од десет минути. Новата 200W...


Научник развива безжичен полнач за електрични возила вграден во патиштата

Концептот за полнење на електричните возила со полначи вградени во патиштата е смислен со цел да не се губи време при полнењето на...


Motorola развива технологија за далечинско безжично полнење на смартфони

Motorola најави дека нивните идни телефони ќе имаат поддршка за оддалечено безжично полнење. Не е објавено кога би требало да биде...


MagSafe полначот работи и со Samsung смартфони

Ако веќе сте го добиле новиот магнетен безжичен полнач MavSafe истиот може да го искористите и за полнење на смартфони на Samsung кои го...


Samsung Wireless Charger Trio пуштен во продажба со топ цена

Samsung Mobile најпрво на домашно тло во Јужна Кореја го пушти во продажба новиот оригинален троен безжичен полнач и тоа по топ цена од...


Samsung Wireless Charger Trio ќе биде најдобриот безжичен полнач

Samsung Mobile е се поблиску до пласманот на иновативниот Samsung Wireless Charger Trio кој како што сугерира самото име ќе може безжично...


Apple сепак, во игра со AirPower безжичниот полнач

Поминаа неколку години откако Apple за време на голем промотивен настан најави дека планира да лансира безжичен полнач со повеќе функции,...


Смартфоните на Xiaomi ќе полнат безжични слушалки

Xiaomi изработува нов концепт на безжично полнење на слушалки директно од самиот смартфон. Станува збор за патент кој веќе е поднесен за...


Pixel 5 ќе полни безжично и други уреди

Google за прв пат во своите Pixel смартфони ќе воведе функција за реверзибилно безжично полнење што многу ќе им биде практично на самите...


Samsung Galaxy S IV ќе има безжично полнење

Како што ќе одминува времето се почесто ќе слушаме претпоставки, но и можни откривања на плановите на корејски Samsung за претстојниот...


Samsung Galaxy S III ќе се полни безжично

Samsung Galaxy S III има опција за безжично полнење, но корејската компанија сеуште не го пласирала соодветниот уред на пазарот. Сепак,...