Новости

Apple AirPods Studio ќе чинат дури 600 долари

Apple не е прв пат да лансира производи кои се безобразно скапи, но со новите безжични слушалки со перничиња ќе се надмине себеси.


Xiaomi Mi Air 2 Pro ќе бидат најдобриот клон на Apple AirPods

Xiaomi и со името и со дизајнот не се плаши да биде имитатор на Apple овој пат повторно со нови безжични слушалки со формула која се...


Царината на САД запленува слушалки на OnePlus зошто личеле на AirPods

Царината на САД започна со запленување на пратки со безжични слушалки на OnePlus затоа што налилувале или биле видлива копија на...


Nokia подготвува уште поевтини Power Earbuds Lite

HMD Global како што се ближи есента ќе подготви нова Lite верзија на безжичните слушалки Power Earbuds со речиси истото ниво на квалитет...


Samsung Galaxy Buds Live ќе ја блокираат бучавата

Од новите безжични Bluetooth слушалки Samsung Galaxy Buds Live се појавија првите слики кои освен што ги откриваат боите и дизајнот, исто...


Apple AirPods слушалките со одлични додатоци, но и солена цена

Apple годинава најверојатно ќе лансира безжични слушалки AirPods Studio кои ќе имаат одлични додатоци за прилагодување на главата и ушите...


Слушалките Samsung Galaxy Buds Plus Aura Blue пуштени во продажба

Samsung ги пушти во продажба безжичните слушалки Samsung Galaxy Buds Plus со новата боја Aura Blue која дава нова свежина на овој додаток...


Дури догодина доаѓаат Apple AirPods 3

Apple оваа година најверојатно нема да лансира нова генерација на безжични слушалки, па затоа за AirPods 3 корисниците ќе треба да...


Microsoft Surface Earbuds слушалките ќе чинат 199 евра

Microsoft влегува во играта со сопствено решение за безжични Bluetooth слушалки кои ќе може да се поврзат со било кој мобилен уред, а...


Новите безжични слушалки на Samsung ќе бидат Galaxy Beans?

Samsung Mobile најверојатно подготвува нова серија на безжични слушалки кои ќе имаат целосно променет дизајн и според првичните концепти...


Apple Powerbeats 4 доаѓаат наскоро

Apple наскоро ќе ги лансира новите безжични слушалки Powerbeats 4 кои ќе бидат многу слични на ланскиот модел според дизајнот и физичкиот...


Смартфоните на Xiaomi ќе полнат безжични слушалки

Xiaomi изработува нов концепт на безжично полнење на слушалки директно од самиот смартфон. Станува збор за патент кој веќе е поднесен за...


Лансирани евтините Honor Magic Earbuds слушалки

Honor како суб-бренд на Huawei се вклучи во пазарот на безжични слушалки со новите Honor Magic Earbuds кои се компатибилни со голем број...


Samsung Galaxy Buds+ се појавија со црвена боја

Samsung Mobile веќе ги најави безжичните слушалки од новата генерација Samsung Galaxy Buds Plus кои ќе бидат придружен аксесоар на...


Дали конечно ќе добиеме "евтини" AirPods слушалки?

Apple сосема разбирливо постепено го острануваше 3.5 милиметарскиот влез за слушалки на iPhone смартфоните за корисниците да бидат...


Samsung Galaxy Buds+ може да траат до 22 часа

Со новите Galaxy Buds+ безжични слушалки, кои имаат двонасочни динамички звучници и три микрофони за неспоредлив квалитет на звук и глас,...


Апликација за Samsung Galaxy Buds+ сега и на iPhone

Samsung Mobile веќе ја лансираше новата придружна апликација за новата генерација на безжични слушалки Samsung Galaxy Buds Plus кои ќе...


Huawei Freebuds 3 сега се на продажба и во Македонија

Kirin A1 е првиот чип на Huawei кој е специјално дизајниран запазарот на додатоци. Тие се дел од...


Кој е кој во светот на безжичните слушалки?

2019 година била плодна за брендовите кои продаваат безжични слушалки со голем раст на испорачани производи зголемени приходи. Лидер со...


Какво подобрување ќе имаат Samsung Galaxy Buds Plus?

Samsung Mobile заедно со следната генерација на премиум смартфони планира да лансира и нова верзија на безжичните слушалки Samsung Galaxy...


Apple ги лансира AirPods Pro

Apple ги лансира новите безжични слушалки AirPods Pro кои имаат активно блокирање на бучавата како и внатрешни слушалки за увото со што...