Новости

Xiaomi го презакажа лансирањето на Mi 13 серијата

Mi 13 серијата на смартфони ќе бидат неверојатни модели на Xiaomi. Xiaomi најави дека ќе новата серија излегува на 1 декември, но...


Водич за понудата на Xiaomi Black Friday: еве каде можете да ги купите вашите омилени уреди

Искористете ги попустите кои рано ќе ги донесат празниците во вашиот дом онечно е крајот на ноември, времето на најголемите попусти во...


Xiaomi 13 Ultra ќе се бори со најголемите великани

Извршниот директор на Xiaomi, Леи Хун, го најави претстојниот супер-премиум модел Xiaomi 13 Ultra, кој ќе биде глобално достапен. Со...


Запознајте ја Xiaomi 12T серијата со нови нивоа на креативност и детали во паметните телефони

Функциите на камерата од серијата Xiaomi 12T носат корисничко искуство какво што не сте виделе досега. Глобалната технолошка компанија...


Xiaomi со 200MP камера е веќе мејнстрим, официјално излегоа 12T и 12T Pro

Компанијата Xiaomi на медиумски настан во Минхен официјално ги претстави најновите смартфони од 12T серијата - Xiaomi 12T и Xiaomi 12T Pro.


Xiaomi со нова технологија за идентификација на светлата на семафорот

Xiaomi дефинитивно креира иновации на патот кон лансирањето на својот прв електричен автомобил. Првото возило би требало да биде спремно...


Xiaomi 13 и Redmi Note 12 би требало да излезат до крајот на 2022

Xiaomi 12S Ultra беше лансиран пред неколку недели, а според новиот пополнет EEC (Eurasian Economic Commission) документ, би требало да...


Xiaomi Mix Fold 2 официјално излегува со најмоќниот процесор и OLED панел

Август е месецот на преклопни смартфони. Samsung, Motorola, и сега Xiaomi. Официјално излегува новиот преклопен смартфон Xiaomi Mix Fold...


Xiaomi следниот месец ќе го претстави првиот електричен автомобил

Xiaomi најави во 2021 година влез на пазарот на електрични автомобили, со тоа што вложи 10 милијарди долари за развој на електрични...


Xiaomi 12 Lite официјално објавен со екстра перформанси

Xiaomi го објави и Xiaomi 12 Lite, телефон со тенок дизајн и огромен 6.55-инчен дисплеј, 108-мегапиксели камера, заедно со 67W брзо...


Xiaomi ги претстави Redmi Note 11T Pro, Pro+ и 11 SE

Xiaomi официјално презентираше три нови модели од серијата Redmi Note 11 во Кина: Redmi Note 11T Pro, Redmi Note 11T Pro+ и Redmi Note 11...


Руски мобилен оператор почна со продажба на користени телефони поради инфлацијата

Светот се промени после инвазијата на Русија врз Украина. Настана инлфација, поскапување и недостаток на добра низ цел свет. Последици...


Xiaomi и Leica Camera склучија договор, најавен е првиот заеднички смартфон

Xiaomi договори стратегиска соработка со компанијата Leica Camera, а првиот смартфон на кој што соработката ќе биде видлива ќе биде...


POCO F4 GT планира да го руши пазарот со ниска цена, само за гејмери

POCO е компанија формирана од Xiaomi, која пристигна на овој свет за да се бори во светот на мобилните гејмери. POCO F4 GT е наследникот...


Големи попусти за телефони преку А1 Оnline shop

А1 Македонија со задоволство најавува уште една атрактивна промoција за своите корисници, овојпат ексклузивно само преку А1 Online Shop...


Претставена е новата серија на Xiaomi 12

Новата серија на Xiaomi е со три модели: Xiaomi 12 Pro, Xiaomi 12 и Xiaomi 12X. Акцентот кај Xiaomi 12 е ставен на моќниот хардвер и...


Xiaomi ги најави новите 5G модели 11 Pro+ и 11S од Redmi Note серијата

Xiaomi најави нови модели од Redmi Note серијата: Redmi Note 11 Pro+ 5G и Redmi Note 11S 5G. Првиот Redmi смартфон со 120W полнење преку...


Xiaomi ја претстави новата серија на Xiaomi 12

Xiaomi ја претстави новата серија на смартфони Xiaomi 12: Xiaomi 12 Pro, Xiaomi 12 и Xiaomi 12X. Моќна камера, долготрајна батерија и брз...


Xiaomi 12 Ultra објавен со слики и Sony сензори на камерата

Протекоа спецификациите и сликите со Xiaomi 12 Ultra, новиот предводник на кинескиот бренд, кој сега ќе има Sony сензор на главната...


Подготви се за иднината со А1 Македонија: А1 Nova – прво 5G тарифно портфолио

Подготви се за иднината со А1 Македонија: А1 Nova – прво 5G тарифно портфолио


Xiaomi вложува над 15 милијарди долари за да го симне Apple од тронот

Целта на Xiaomi е да стане број еден производител во Кина, па затоа вложува над 15 милијарди долари за развој и истражување во следните 5...