Новости

Запознајте ја Xiaomi 12T серијата со нови нивоа на креативност и детали во паметните телефони

Функциите на камерата од серијата Xiaomi 12T носат корисничко искуство какво што не сте виделе досега. Глобалната технолошка компанија...


Xiaomi со 200MP камера е веќе мејнстрим, официјално излегоа 12T и 12T Pro

Компанијата Xiaomi на медиумски настан во Минхен официјално ги претстави најновите смартфони од 12T серијата - Xiaomi 12T и Xiaomi 12T Pro.


Xiaomi 13 и Redmi Note 12 би требало да излезат до крајот на 2022

Xiaomi 12S Ultra беше лансиран пред неколку недели, а според новиот пополнет EEC (Eurasian Economic Commission) документ, би требало да...


Xiaomi 12 Lite официјално објавен со екстра перформанси

Xiaomi го објави и Xiaomi 12 Lite, телефон со тенок дизајн и огромен 6.55-инчен дисплеј, 108-мегапиксели камера, заедно со 67W брзо...


Претставена е новата серија на Xiaomi 12

Новата серија на Xiaomi е со три модели: Xiaomi 12 Pro, Xiaomi 12 и Xiaomi 12X. Акцентот кај Xiaomi 12 е ставен на моќниот хардвер и...


Xiaomi ја претстави новата серија на Xiaomi 12

Xiaomi ја претстави новата серија на смартфони Xiaomi 12: Xiaomi 12 Pro, Xiaomi 12 и Xiaomi 12X. Моќна камера, долготрајна батерија и брз...


Xiaomi 12 Ultra објавен со слики и Sony сензори на камерата

Протекоа спецификациите и сликите со Xiaomi 12 Ultra, новиот предводник на кинескиот бренд, кој сега ќе има Sony сензор на главната...


Xiaomi ја претстави новата генерација на своите врвни смартфони

Xiaomi го претстави моделот Xiaomi 12 со 6,28 инчен Full HD+ екран со 120Hz и скенер за отпечатоци на прсти вграден во екранот....


Xiaomi официјално го потврди Xiaomi 12, излегува на 28 декември

Xiaomi открива дека ќе претстави два модела на 28 декември: Xiaomi 12 и Xiaomi 12 Pro. Официјалниот дизајн веќе излезе и претходно...


Протекоа уште информации за претстојниот предводник на Xiaomi

Претходно пишувавме дека следниот Xiaomi 12 пристигнува со најновата генерација на процесор на Qualcomm - Snapdragon 8 Gen 1, кој ќе биде...


Нови рендери со Xiaomi 12 и 12 Pro, целосно откриени со видео

Xiaomi 12 Ultra веќе можеме целосно да го видиме како ќе изгледа, со одличен модул за камерата. Уште од претходно знаевме дека Xiaomi 12...


MIUI 13 логото и алатките објавени на видеа

Следниот предводник на Xiaomi пристигнува на 28 декември, а во меѓувреме новиот оперативен систем на Xiaomi протече целосно и може да го...