Новости

Xiaomi Mi Note 10 Lite глобално добива надградба со Android 11

Xiaomi го објави MIUI 12.5 корисничкиот интерфејс во декември, но се уште не е тестиран до крај. Затоа корисниците сега добиваат само...


Xiaomi претстави два модела од Redmi 9 и Mi Note 10 Lite

Првиот Lite модел од минатогодишната верзија на Mi Note 10 е единствената разлика меѓу тие модели во камерата. Останатите најважни нешта...


Наскоро доаѓа поевтиниот Xiaomi Mi Note 10 Lite

Xiaomi планира наскоро да лансира уште еден квалитетен смартфон во премиум класата кој ќе има пониска цена од основниот и главен модел,...