Новости

Промената што ќе ја забележите кога ќе купите нов смартфон

Европската комисија го казни Google со 4,34 милијарди евра, па затоа мораше да направи одредени промени во Android. Целта е да избегне...


Yahoo со голем договор за пребарување со Google

Yahoo по пауза од 10 години повторно склучи партнерски договор со Google за добивање на резултати во пребарувачот од Google Search заедно...


Yahoo со тотален редизајн, збогум на лозинките

Yahoo лансираше тотално редизајнирана верзија на Yahoo Mail апликацијата која освен визуелни промени и подобрувања има нов начин на...


Колку пари вредите како корисник за технолошките компании

Страницата Howmuch.net се обидела да престмета колку е вреден секој корисник за технолошките компании...


Yahoo Weather ќе ве алармира пред невреме

Мобилната апликација Yahoo Weather ќе дава предупредувања до корисниците 15 минути пред да зафати дожд или поголемо невреме, за да може...


Yahoo LiveText ќе ви помогне да се допишувате во живо

Yahoo со новата апликација LiveText има нов концепт на испраќање на пораки и допишување со можност во живо да го гледате вашиот...


Google изгуби уште една голема битка

Google полека го губи теренот за најпрофитабилниот сервис Search кој повеќе нема да биде дел од веб гигантот AOL и од јануари 2016 ќе...


Yahoo го стартува интелегентниот асистент Index

Yahoo подолго време ги криеше картите за сопствениот интелегентен асистент кој ќе функционира на најголемите мобилни платформи Android,...


Maestro е најдобрата mail апликација за Windows Phone

Maestro е супер апликација за Windows Phone која излегува од бета фаза и доаѓа со нова целосно функционална верзија која значително ќе ви...


Google е во паника од заканите на Apple

Google навистина тешко ја доживеа одлуката на Mozilla да го тргне стандардниот Google Search од својот browser и да го замени со...


Yahoo Weather со ново зимско руво за iPhone и Android

Yahoo Weather лансираше нова верзија на мобилните апликации за iOs и Android која носи повеќе анимации претежно за зимскиот период со...


Корисниците на Yahoo Mail загрозени од хакери

Корисниците на популарниот Yahoo Mail во последно време станаа зачестена мета на хакери, односно на фишинг напади кои имаат за цел да ги...


Google ги одбра најдобрите апликации за 2014

Google го презентираше својот избор на најдобри апликации за 2014 година кој е направен врз база на нивната популарност, бројот на...


Yahoo, Microsoft и Apple ќе го рушат Google

Google стана премногу присутен во секоја област на технологијата, комуникациите и електрониката што ги загрижува традиционалните лидери...


Yahoo успеа да го собори Google

Yahoo доби значајна битка против Google со тоа што го симна како главен избор за пребарување на интернет прелистувачот Mozilla Firefox....


Петка за Gmail - Надградбата за Android 5.0 пристигна

Последните денови беа исполнети со активности на Google и пласманот на новите надградени апликации подготвени со Material дизајнот од...


Наскоро Gmail 5.0 - Ќе работи и со Yahoo и Outlook профили

Познати се речиси сите новитети во најновата верзија на Android 5.0 Lollipop како што е новиот Material Design со кој ќе бидат опфатени и...


Yahoo Mail со екстра нова верзија за Android

Yahoo Mail e еден од најкористените mail сервиси и сосема разбирливо е корисниците на смартфон да очекуваат исто ниво на квалитет како и...


Лаунчерот Yahoo Aviate полета од пистата на Android

Aviate е еден од најквалитетните Android лаунчери кој подолго време беше држен во бета верзија и превземањето на апликацијата се одвиваше...


Опасен вирус на Facebook - Не кликајте на се и сешто

Нов вирус се шири на социјалната мрежа Facebook и илјадници компјутери ширум Европа се веќе заразени. Вирусот доаѓа преку порака од ваш...


Yahoo лансира нов сервис за информирање News Digest

Yahoo во минатата година потроши 30 милиони долари за да ја купи апликацијата Summly на тинејџерот Ник Диалоисио и сега конечно целосно...