Новости

Samsung страницата во Франција официјално го потврди S21 FE

Сега сме веќе сигурни дека S21 FE чека на листата за лансирање после неколку официјални протекувања. Samsung ги објави спецификациите на...


Xiaomi најавува големо лансирање за 15 септември, се очекува Mi 11T

Xiaomi се спрема за големо лансирање на продукти за 15 септември. Xiaomi „ќе претстави неверојатни нови продукти“. Евентот ќе се стрима...


TikTok е најпреземана апликација во светот, го надмина Facebook

Според глобалните анализи на Nikkei, TikTok официјално ги надмина Facebook, Instagram, WhatsApp, и сите други платформи за допишување, со...


Поздравете се со стариот Android 2, Google го испраќа во историјата

Google пушти пораки на корисниците со најстари Android софтвери деновиве, дека ќе стопираат со поддршка за Android 2.3.7 и постарите...


GTA 6 ќе ја почекаме додека да излезе... до 2025!

Една од светски најпопуларните игри, GTA, треба да добие нова шеста верзија, која нема да излезе набрзо. Гејмерите со нетрпение ја...


Реверзибилното безжично полнење конечно пристигнува со iPhone 13

YouTube-рот Филип Корој и познатиот ликстер Макс Вејнбах, имаат нови важни информации за iPhone 13 серијата. Некои велат дека следната...


Google го претстави новиот 4K Plus add-on на YouTube TV

Моментално, цената за претплатување на YouTube TV чини $65 месечно, и покрај тоа што сервисот стартуваше со $35 пред неколку години....


YouTube ослободен од обвинение од Европскиот суд за наводно „кршење на авторски права“

Френк Питерсон поднесе тужба против YouTube и Google за прекршување на авторски права во Германија. Причината е што корисниците на видео...


Google го слави Pride Month со нови алатки за Pixel телефоните

САД моментално го слави Месецот на Гордоста, а Google за таа цел објави видео од 60 секунди со име на рекламата: "Celebrate Pride on...


YouTube тестира ем видеа во full screen ем преглед на коментари

YouTube започна со тестирање на нова опција која на корисниците им овозможува додека гледаат видеа во full screen во легната положба на...


Објавено видео со Rimac Nevera како вози по 230 км/ч на локален пат

Во Reddit групата "IdiotsInCars" се појави видеото со Rimac Nevera, на кое може да се види возачот со облека со логото на Rimac...


YouTube тестира две нови опции за мобилни уреди: loop и clip

YouTube тестира нови опции, но само за мобилите верзии на својата апликација, кои би требало да го подобрат искуството при користење на...


Научник развива безжичен полнач за електрични возила вграден во патиштата

Концептот за полнење на електричните возила со полначи вградени во патиштата е смислен со цел да не се губи време при полнењето на...


YouTube воведува интерактивни реклами, но не за сите

На ТВ приемниците поврзани со интернет оваа година ќе има реклами што корисниците ги гледаат на YouTube, кои ќе стануваат се повеќе...


YouTube ќе препознава производи во видеата што ги гледате за повеќе реклами

YouTube тестира нова функција со која ќе препознава производи кои ги има во видеата кои ги гледате и ќе ви пласира повеќе реклами како...


Лансирањето на Galaxy A72 и A52 откриено случајно од Samsung

Го знаеме речиси секој детал за Samsung Galaxy A52 и A72, но не ја знаеме датата и дали ќе има 5G верзија на Galaxy A72. Samsung има...


YouTube офицјално ја лансира Shorts како одговор на TikTok

YouTube започна со официјалното лансирање на новата апликација Shorts која е финалниот одговор на најпопуларната видео платформа на...


YouTube апликацијата веќе има 4K HDR видеа на Android

YouTube воведува се повеќе алатки. Ако имате 4K резолуција на вашиот смартфон, ќе може да гледате YouTube видеа во највисоката...


На YouTube за Android ќе има поддршка за 4K и да немате таков екран

YouTube тестира нова функција со која на корисниците на мобилната апликација за Android ќе им овозможи поддршка за преглед на видеа со 4K...


Бизарно анимирано видео е избришано, кое било едукативно за деца: Што ако исчезне Бил Гејтс

Едукативниот YouTube канал насочен кон децата објавил бизарно видео во коешто ја предупредуваат најмладата публика дека светот би бил...


Ова е најголемиот PlayStation 5 во светот - 3м, 227кг и DualSense контролер

PlayStation 5 конзолите се најпопуларни во светот, овој пат е направена огромна PS5 конзола, со височина од 3 метри и тежина од 227...