Новости

YouTube наскоро ќе овозможи zoom во видеата

Нова корисна алатка пристигнува наскоро на YouTube. Се уште не е официјално потврдено, но се зборува дека видео платформата работи на...


Google казнет од Русија со 366 милиони долари за видеа од војната во Украина

Рускиот суд го казни Google со неверојатна сума од 366 милиони долари, поради „забранети“ информации од војната во Украина. Google...


iPhone и iPad корисниците на YouTube што не се премиум добиваат PiP

Јуни 2022 година, премиум корисниците на YouTube добија опција за слика-во-слика picture-in-picture (PiP). Ова овозможува на корисниците...


Погледнете го Tesla Model T, чудовиште на гасеници

Германскиот тим од YouTube каналот The Real Life Guys се познати по нивните креативно луди креации, како што се подморници со када и...


Samsung достигна бројка од еден милион продадени паметни монитори

Тајната на популарноста на M8: модерниот дизајн и новите функции го прават вашиот животен стил уште попаметен Скопје – 29 април 2022. –...


Анонимуси го предупредуваат Путин: Доаѓаме по вас. Очекувајте не!

Хакерската група Anonymous објави видео порака, наменета за рускиот претседател Владимир Путин и неговите „кремљски кукли“. На видеото...


Сакате ли да споделите YouTube видео на Snapchat? Ви треба само еден клик

Snapchat корисниците добија опција со која што им се олеснува споделувањето на YouTube видеа во своите објави, наместо досегашното...


Google I/O 2022: Што да очекуваме и кога и каде да гледаме

Google ќе ја одржи годишната девелоперска конференција Google I/O од 11 до 12 мај. Google ќе презентира и нов хардвер, софтвер и сите...


iPhone SE (2022) има изненадувачки голема батерија внатре

Новиот iPhone SE (2022) е третата генерација на iPhone SE, кој сега излезе на YouTube, откривајќи интересни детали за буџетскиот iPhone...


После Instagram и Facebook, изгледа дека Русија ќе го блокира и YouTube

Руските коринсици веќе не се достапни на Facebook и Instagram, а изгледа дека следниот сервис на црната листа ќе биде YouTube....


YouTube ја исклучува Vanced апликацијата

YouTube Vanced е апликација што на корисниците им овозможува повеќе од YouTube, но официјално ќе биде исклучена на неколку дена. Google...


Samsung Galaxy S22 Ultra тест за издржливост со JerryRigEverything

Samsung Galaxy S22 Ultra се тестира за издржливост на популарниот YouTube канал JerryRigEverything, предводен од Зак Нелсон. Најдобриот...


Почна тестирањето на социјалната мрежа на Доналд Трамп

Доналд Трамп е исфрлен од Facebook, Twitter и YouTube. Затоа одлучи да направи сопствена социјална мрежа, на која што нема да има цензури...


Видео со несреќа на Tesla возило, компјутерот управувал

Илон Маск веќе со години зборува дека неговите возила ќе бидат усовршени до тој степен што компјутерот ќе управува подобро со возилото,...


YouTube за Android добива нов изглед во fullscreen режимот

YouTube апликацијата за Android добива нов изглед од денес, кога ќе ги пуштите видеата во fullscreen. Ако го вклучите вашиот смартфон во...


Најпопуларниот YouTube-р заработил 54 милиони долари во 2021

Пред 10 години не постоеја youtube-рите и инфлуенсерите на Instagram или TikTok, но денес многумнина станаа милионери од таа професија....


За прв пат видео на YouTube прегледано над 10 милијарда пати

Едно од видеата, чија популарност на YouTube експлодирала во текот на пандемијата е Baby Shark. Многу деца поради тоа што е се затворено,...


Samsung Galaxy S22 Ultra ќе покаже поголема брзина со S Pen!?

Samsung Galaxy S22 Ultra ќе понуди неверојатно искуство со пишувањето, така што ќе биде колку што е можно природно, открива YouTube-рот...


TikTok го надмина Google по посетеност за 2021

Cloudflare официјално објави дека TikTok го надмина Google според бројот на посети на веб страницата и така стана најпопуларен домен за...


Илон Маск сака биде инфлуенсер со полно работно време

Илон Маск објави статус на Twitter, дека сакал да работи со полно работно време како инфлуенсер. Извршниот директор на Tesla Inc. и...


ЈуТјуб го отстранува копчето за да покажете „дислајк“ на видео

Дислајк (Dislike) копчето на ЈуТјуб ќе го нема, а корисниците дефинитивно изгласале со одобрување за компанијата да го отстрани од...