Новости

Canon наводно нишани кон мобилните производители во потрага по партнер

Сите големи мобилни брендови имаат партнерство со моќни брендови од областа на фотографијата, со цел да го подобрат искуството на сликите...


vivo ја лансираше својата следна генерација паметни телефони на преклопување, X Fold+

Надградбите од неговиот претходник вклучуваат чипсет од 4 nm, побрзо полнење и уште попаметен камера систем во ко-инженеринг со ZEISS...


vivo го лансира новиот предводник во Европа, X80 Pro

vivo нуди професионален систем за сликање во ко-инжењеринг со ZEISS и супериорни перформанси со што им овозможува на корисниците да ја...


Vivo X80 Pro е нов модел со совршено кинематографско искуство

Vivo во партнерство со ZEISS официјално го претстави X80 Pro 5G со мотото: „нова генерација на предводници за европски пазар“. Новиот X80...


Xperia PRO-I е новиот смартфон на Sony што се нарекува „камерата“

Sony го претстави Xperia PRO-I со 1-инчен сензор на камера, кој е позајмен директно од компактната камера Sony Alpha RX100 VII....


„Механичарот“ Nokia XR20 издржува екстремни услови со температура и падови

HMD Global ги објави Nokia XR20 и Nokia C30, од кои првиот ќе биде глобално достапен, а вториот само на селектирани маркети. Nokia XR20 е...


Следните Nokia смартфони ќе бидат со HarmonyOS на Huawei!?

Nokia ќе биде една од првите компании што ќе го прифати оперативниот систем HarmonyOS на Huawei. И покрај тоа што HarmonyOS не е како...


Zeiss ZX1 е најскапата Android камера со full-frame

Zeiss ZX1 камерата е најавена од пред 2 години, која располага со Android оперативен систем и екран на допир. Цената на камерата изнесува...


Nokia 7.3 5G: Подобрен дизајн и четворна камера

Се очекуваше HMD Global да го открие Nokia 7.3 5G неделава, но тоа не се случи, а во меѓувреме Стив Хмерстофер го откри дизајнот целосно....


Nokia 8.3 5G со „Про“ ZEISS оптика започна со продажба

Nokia 8.3 5G вчера почна со продажба, кој беше долго очекуван. Nokia 8.3 5G е смартфон со брзина, безбедност и иновации, со цел да се...


Sony Xperia 1 II почнува со преднарачки

Sony Xperia 1 II или „One Mark Two“ сега официјално почнува со преднарачки. Моделот со најдобриот процесор Snapdragon 865, кој беше...


Nokia 6.3 ќе има ZEISS камера

HMD Global ќе ги засили темпото во средната класа со нов одличен модел кој ќе има пристојна цена најверојатно до 250 евра и притоа ќе...


HMD Global ја претстави првата 5G Nokiа, со своја роаминг дата услуга

HMD Global претстави три нови Nokia смартфони, новиот член на Originals фамилијата и својата едноставна услуга за роаминг на податоци....


Nokia и Sony ќе имаат ZEISS камери

Sony постигна ново партнерство со брендот за оптика ZEISS за примена на технологии во мобилните камери на смартфоните покрај дигиталните...


Sony Xperia 1 II излезе на виделина со 4K OLED дисплеј

Sony го претстави првиот 5G смартфон со 6,5-инчен 4K OLED HDR дисплеј и 5G модем. Xperia 1 II (Xperia One Mark Two) со новата HDR...


Carl Zeiss VR One - Најевтин влез во виртуелната реалност

Carl Zeiss производителот на најквалитетните леќи за камерите на Nokia ќе се испроба во полето на виртуелната реалност и најавува дека за...


Nokia EOS доаѓа со камера од 41 МР

Според последните информации, веќе воопшто не е тајна дека финската компанија Nokia прави Lumia смартфон со PureView камера со висока...


Nokia доаѓа со Lumia таблет и фаблет

По успехот кој финската компанија го има со својата серија на телефони Lumia, Nokia планира наскоро да претстави Lumia таблет, како и...


Промотивни видеа за Nokia Lumia 925

Nokia денес официјално го претстави својот најнов смартфон Lumia 925, и како и вообичаено компанијата објави неколку промотивни видеа,...