Новости

AliExpress слави 10-годишнина

AliExpress е кинескиот џин што се појави и му се спротивстави на eBay, најголемата онлајн продавница во светот, како и на Amazon,...


MasterCard, Visa, и eBay ја напуштија Libra на Цукерберг

Проектот на Facebook за издавање на криптовалутата Libra полека се распаѓа, барем така изгледа,


Почнува Cyber Monday, загрејте ги кредитните картички за шопинг

За разлика од традиционалниот шопинг празник Black Friday кога има огромни турканици, инциденти, лажни попусти и многу трговски трикови,...


Како младиот Елон Маск започнал со бизнис

Елон Маск има посебна животна приказна како претприемач и лидер на двете големи компании SpaceX и Tesla Motors...


Колку пари вредите како корисник за технолошките компании

Страницата Howmuch.net се обидела да престмета колку е вреден секој корисник за технолошките компании...


Ebay - му се заканува ли пропаѓање?!

Ebay ќе продолжи со онлајн продажбата, а PayPal ќе се фокусира на мобилно плаќање...


Одземени домените на ThePirateBay - Пиратите не се даваат

Шведскиот суд одличи да им бидат одземени главните домејни на популарниот сајт за споделување на торенти ThePirateBay, но пиратите како и...


ZTE Blade S6 Plus лансиран во Европа за 279 евра

ZTE со најновиот смартфон ZTE Blade S6 Plus реши да примени една поинаква стратегија и наместо да го продава преку кинеските онлајн...


Можат ли PayPal и eBay еден без друг

eBay еден од најголемите онлајн „трговски центри“ донесе одлука да се одвои сервисот за електронски трансакции PayPal затоа што на овој...


Ријaна му го скрши сега ќе го збогати

Пејачката Ријана на натпревар од НБА лигата имаше мала незгода при која му го скрши телефонот на полицаец кој побара од неа да направат...


HTC пред дебакл - Продаден првиот HTC One 2 на eBay

HTC се соочува со голем дебакл откако е продаден првиот модел на HTC One 2 на eBay. Се работи за уред брендиран од американскиот оператор...


Дефинитивен крај за Flappy Bird на eBay

Екстремно заразната игра Flappy Bird неодамна беше повлечена од страна на креаторот Донг Енгајен и на eBay се појавија голем број на...


За кутијата на iPhone 5s на eBay плаќаат 200 долари

Се појави уште една интересна и необична приказна поврзана со елктронските аукиции кои се одржуваат на eBay и се поврзани со iPhone. Еден...


PayPal врти 10 милијарди долари годишно

Компанијата за електронска наплата PayPal се пофали дека низ нивните виртуелни канали минуваат 10 милијарди долари годишно.


eBay за BlackBerry

Корисниците на BlackBerry ја добија втората верзија од апликацијата на популарната страна за купување и продавање преку интернер, еbay.