Новости

Корисниците на Apple се бесни оти немаат известувања за SMS на iPhone

Се поголем број од корисниците имаат проблем со пораките на новите модели на iPhone. Рецензиите на почетокот за новите модели беше...


iPhone може да се хакира само со праќање на една порака

Смартфоните на Apple се сметаат за побезбедни од Android, но во денешно време ниту еден уред, ниту сервис, не можеме да го сметаме за...


ИСИС го пробил антитерористичкиот извештај за безбедна комуникација

Експертите за антитероризам предупредуваат дека ИСИС го има пробиено извештајот OPSEC во кој на агенциите им се укажува на тоа кои...


Microsoft Send испратена во Play Store за Android

Современата Microsoft Send апликација за испраќање на e-mail пораки пристигна во Play Store за Android платформата. Сега корисниците на...


Трик пораките кои го кочеаа iPhone ќе ги снема

Apple најави дека ќе се ангажира да го реши проблемот со апликацијата iMessage со трик пораките кои откако ќе ги примите на заклучениот...


Видео: Преглед на најдобрите и најчудните функции на Apple Watch

За неколку дена долго очекуваниот Apple Watch ќе влезе во продажба и затоа сега е идеално време за прикажување на видеата со инструкции...


iMessage проблемот е решен - Apple тужен

Apple пушти во употреба веб алатка со која се надминува проблемот со iMessage кој го имаа корисниците кои се префрлиле од iPhone на...


Скриени трикови во iOs 8 - Се што не сте знаеле

iOs 8 и покрај првичните проблеми со пласманот не може да се негира дека е одличен софтвер и голем напредок за Apple и корисниците. Во...


Наскоро нова iOS 7.1.2 надградба

Apple во наредните две недели ќе ја пушти најновата iOS 7.1.2 надградба на оперативниот систем која ќе донесе повеќе исправки на грешки...


WhatsApp му порача на Apple да не краде

Јан Коум основачот на WhatsApp, апликацијата за бесплатни пораки, беше видно револтиран за време на конференцијата WWDC на која Apple...


Излезе iOS 6 beta 2 за тестирање

Apple ја претстави втората beta верзија за новиот iOS 6, наменета за тестирање со кодно име iOS 6 beta 2.


Помалку СМС, повеќе пораки на Facebook

Нов извшетај покажува дека се намалува бројот на испратени СМС пораки, додека расте бројот на пораките кои се испаќаат преку социјалните...


Samsung ChatON сега е достапен и за iOS

iOS го има својот iMessage, што е доста добра апликација за пораки, но и единствена, барем додека, Samsung ChatON не стана достапен за...


Samsung ChatON сега е достапен и за iOS

iOS го има својот iMessage, што е доста добра апликација за пораки, но и единствена, барем додека, Samsung ChatON не стана достапен за...


ChatON, одговорот на Samsung за BBM и iMessage

Инстант месенџерот на Samsung, ChatON, конечно се најде на Android пазарот и е достапен за секој со Android 2.2 или понова верзија.


ChatON, одговорот на Samsung за BBM и iMessage

Инстант месенџерот на Samsung, ChatON, конечно се најде на Android пазарот и е достапен за секој со Android 2.2 или понова верзија.